----------------------------------- Flojd Sre Sep 28, 2016 8:50 am ----------------------------------- @Serene Sky Hvala na čestitanju.Ja sam moju čekao jako dugo da procveta,od momenta kad sam ih nabavio,valjda.Desilo se kad više i nisam razmišljao o tome.Šta ćeš,to je akvaristika;neće kad ti hoćeš... @Nikouro Pa nešto joj je sigurno prijalo,kad je rešila da procveta.Samo,ja ne znam tačno šta.Ipak mislim da je bitno da poraste dovoljno.Konkretno ova moja je dugačka blizu 30 cm.Da stvar bude luđa,nju je pleko premeštao po svojoj volji gotovo svakodnevno,a ja je vraćao na mesto koje sam joj odredio,isto svakodnevno :D .Dakle,ako hoćete da vam cveta sagitaria,nabavite pleka :wink: @Bojan Taman sam pomislio da sam se rešio akvarističkog ega,a ti tako :smeh: Kad si već pomenuo čašicu i cvetanje,mogao bi da naiđeš nekad,a usput pokupi i Dareta,za koga sam očekivao da pomene "zaslužnog baštovana" :lol: @Io Za rasvetu koristim filipsovu neonsku cev od 15w,6500 K,kao i običnu sijalicu,trenutno od 75 w,takođe filipsovu.Ima tog nekog žutog odsjaja,ali ne toliko kao na fotkama.To je uglavnom razlog zašto nemam kvalitetnu fotografiju celog akvarijuma..Jednostavno ispadne žućkasto,a da to zapravo nije.. @Tiger barb Hvala.Zaista,gledajući naše forume,nisam nailazio baš puno na slike cvetanja sagitarie.Međutim,to sam pripisao tome da ljudi i nisu zainteresovani da to ovekoveče i postave na forume..Sa druge strane,ja bih pukao od muke da nisam postavio ove slike :mrgreen: Pozdrav