----------------------------------- Djan Ned Dec 19, 2010 8:37 pm da li i kako cistiti mrestilicu dok su malci u njoj? ----------------------------------- da li i kako treba cistiti mrestilicu dok su malci u njoj? da li postaviti malo zbunaste trave na dnu mrestilice? ----------------------------------- Wlayko91 Ned Dec 19, 2010 8:49 pm ----------------------------------- Ne vidim zasto bih cistio mrestilicu dok su malci u njoj, jedino zbog izmeta, onda mozes da usisas, a sto se tice ostatka hrane, hrani ih manje i opet usisaj da se ne bi kvario kvalitet vode. Mozes staviti neko povrsinsko bilje, nesto sto pluta kao riccia ili drezga, na dnu mozes staviti javansku mahovinu i time smanjiti sansu da mali budu pojedeni dok se mrest ne zavrsi. P.S. Predstavi nam se u temi Upoznavanje kako bi znali sa kim imamo cast. ----------------------------------- Bojan Ned Dec 19, 2010 9:04 pm ----------------------------------- Sve zavisi kakva je mrestilica. Ima ih raznih. ----------------------------------- darko.potic.33 Ned Dec 19, 2010 9:05 pm ----------------------------------- Ja sam moju mrestilicu cistio dok sam mrestio ribice u njoj jer mi se sakupljala prljasvstina na njenom dnu dosta brzo,sto zbog hrane sto zbog izmeta ribica. Ma da generalno ribice i ne bi trebalo da se zadrzavaju u mrestilicu,ona treba da sluzi samo dok se riba omresti da ostale ribe ne bi pojele malce,nakon toga ne bi bilo lose da se malci premeste u neki drugi akvarijum dok ne porastu... ----------------------------------- Djan Ned Dec 19, 2010 9:21 pm ----------------------------------- Rec je o kupovnoj mrestilici sa pregradom, postavio sam im malo zbunaste trave, i za nedelju dana sam im dva puta ocistio mrestilicu. primetio sam da se proteinska hrana (koja nije pojedena) budja, pa sam resio da je uklonim. sada su malci u drugom akvarujumu, ali u mrestilici imam jos dve Gupike koje ce se uskoro omrestiti. Primetio sam i dve mali ribice u akvarijumu van mrestilice, jedna je crna a druga siva. za sada se dobro kriju i nisu vise jako male. Predstavio sam se i u temi Upoznavanje! :) Hvala na savetima!!! ----------------------------------- el_stupido Ned Dec 19, 2010 11:23 pm ----------------------------------- hrani ih manje ali cesce a ne jednom i puno, kada primetis prljavstinu usisas je i to je cela pamet za zivorotke