Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li je ovo alga? ili prihrana? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 3:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se izvinjavam chavke-tu sto sam mu upao u temu al vidim da imamo isti problem pa reko da ne otvaram novu. Jos samo jedno pitanje ako bi mogao RF da ogovori sta se desava sa nanom pa dobija ove tamnije flekice po listovima. I necu vise smetati Smile
Sorry Chavke zbog upada.
Ja cu sutra poceti dodavati ProFito pa cu da javim rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 3:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

novo formiran ima tacno 31 dan
sad gledam mahovinu i primecujem da su braon listici samo sa donje strane grancica
RF moze strucni savet imam gro lux 15w i osram 865 15w na 50litar vode (odbijena podloga i kamenje)
kad da pocnem prihranu i sta (za co2 nemam mesta)
inace sam planirao da porucim biljke od tebe ali sad sam se pokolebao zbog prihrane
moze li ova mahovina na panj

savet posalji na pp molim te
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biohazard, koliko vidim fleke po listovima nane su zelene, tj zelena tačkasta alga, što znači da ti je nana na jakom svetlu a treba da ti bude u senci. Premesti je u senku i zelena će umreti. Instant rešenje je i kupanje u 5% rastvoru varikine (1:20) na 3-4 min, nana je jaka preživeće bez problema, ali je ipak bolje da je staviš u senku.

Chavke, mahovina je verovatno bila složena gusto na lageru ili u transportu, pa je donje lišće ostalo bez svetla i odumrlo. Potpuno prirodno, obnoviće se.
Za brzo i relativno kvalitetno obogaćivanje hranljivim materijama već formirane inertne podloge prati temu osmokot, tamo ću objasniti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok RF Hvala ti puno na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jering
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2011
Poruke: 69
Lokacija: Nish

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice mahovina, to nije alga, vec najverovatnije sporogoni! Ako se ne ljute administratori, evo dobrog teksta:

http://www.aqua-art.org/forum/.....-1466.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi kao prelazna prehrana posluzilo Sera florena 50 ml koju mi drugar poklanja jer je on sebi rasformirao akvarijum posto je prodao kucu za nadogradnju pa ce cekati stan 12 meseci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Nov 22, 2011 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nevidim razlog zasto nebi, samo se drzi uputstva da ne pretjeras
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jering ::
Sto se tice mahovina, to nije alga, vec najverovatnije sporogoni! Ako se ne ljute administratori, evo dobrog teksta:

http://www.stop-reklama.org/fo.....-1466.html


Sporogoni nastaju na vrhu grane i lako su uočljivi, ovde su u pitanju odumrli listići
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jering
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2011
Poruke: 69
Lokacija: Nish

PorukaPoslao: Sre Nov 23, 2011 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rainforest ::
jering ::
Sto se tice mahovina, to nije alga, vec najverovatnije sporogoni! Ako se ne ljute administratori, evo dobrog teksta:

http://www.stop-reklama.org/fo.....-1466.html


Sporogoni nastaju na vrhu grane i lako su uočljivi, ovde su u pitanju odumrli listići


Nisam bas siguran, al ajde...zasad Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2011 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

resen problem propadanja sera posle dosipanja 2 put pola od propisane doze krenuli zeleni listovi pelceri vlassilisa bacila pelcere okolo po jedan ili dva a sad se i maticna vraca,
mahovina pustila puno vrhova svetlo zelenih a odumrli listici na mahovini posiveli i istopili se (bili su sa donje strane mahovine samo)
63 litre 30=15+15 w osram daylite + gro lux + planirao sam aqvastar ima li potrebe (ili jos jedan gro lux)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Dec 06, 2011 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chavke Kako se zove to sto si sipao pa ti se mahovina vratila u zivot ako znas puni naziv. Jer meni je sve super samo jos imam isti problem sa mahovinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Dec 07, 2011 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sera florena 50 m pise 5ml na 20 litara vode
ja imam 63 -11sljunak - oko 2 racunam panj bilje pecina i sl=oko 50 ciste vode sa filterom i sipao sam samo 5 ml i ozivelo mi sve od bilja znaci bas upola nego preporuka i izgleda da je ok posto mi biljni fond nije preterano velik isao sam neku8 slobodnu procenu i kod mene uspelo, jos ce i sera duze trajati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Dec 07, 2011 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala ti puno, Ja ubacujem Easy Carbo i Pro Fito i sve buja samo mi mahovina stagnira. Probacu to malo da dodam pa cemo vidjeti rezultate. Ja vicu svakako Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prihrana Malina Biljke 3 Uto Feb 25, 2020 8:40 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License