----------------------------------- shpider Pet Jan 27, 2017 7:33 pm Da li je ovo ikra? ----------------------------------- Pozdrav kolege, Prvi put u zivotu mi se pojavljuje nesto ovog tipa u akvarijumu, pa nisam siguran da li je ikra. Oduvek sam preferirao zivorotke, medjutim imam neonke, coryje i amonijere (nemam pojma ko je kog pola :) ) Sticajem okolnosti sam skoro citao o razmnozavanju neonki i video da se pospesuje cescim zamenama vode. Kako sam imao manjih problema sa algama, menjao sam ucestalije i vecu kolicinu vode nego uobicajeno u poslednje dve nedelje. Da li sam slucajno pospesio nisam siguran :) Molim nekoga ko je iskusniji da odgovori i savet ukoliko je ikra sta i kako dalje. http://i65.tinypic.com/30bhd0x.jpg http://i64.tinypic.com/18c302.jpg ----------------------------------- shpider Pet Jan 27, 2017 7:37 pm Re: Da li je ovo ikra? ----------------------------------- Mozda se bolje vidi na ovoj slici. Uglavnom su zabacene iza filtera i po coskovima pa ne mogu da slikam. ----------------------------------- Bojan Pet Jan 27, 2017 7:43 pm ----------------------------------- Koridorci :wink: ----------------------------------- shpider Pet Jan 27, 2017 8:51 pm ----------------------------------- Hvala! Prilicno su dugo tu (oko dve godine) i nikad nista slicno nisam video. Imam dve vrste plateuse i aeneuse. Da li je moguce ukrstanje? Iscitao sam detaljno sve oko mresta pa imam par pitanja. Obzirom da nemam mresni akvarijum, da li je moguce da prebacim ikru u teglu od 5l i na koji nacin bih to uradio? Da li bi u tom slucaju prebacio vodu iz akvarijuma zbog cikliranja? Da li mogu da prezive u tegli, uz sundjer filter? Grejac takodje nemam ali cu kupiti sutra. Koja je uopste sansa da prezive u zajednickom akvarijum, lepo ubiljenom, sa gupijima, neonkama, amonijerima i ksifom? ----------------------------------- oldwolf Sub Jan 28, 2017 9:07 am ----------------------------------- Čestim zamenama vode si podstakao korije da bace ikru. Takođe bez grejača imaš verovatno nižu temperaturu vode a to ih takođe podstiče na mrest. E sad .... moj lični savet ti je da to ne diraš ništa (ne prebacuj u teglu), da bi opstala ikra potrebno je neko sredstvo za očuvanje ikre (saporex itd... ),takođe povećati temperaturu. Nego ako ikra pobeli odstrani je iz akvarijuma i znanjem se naoružaj za sledeći put. Srećno!