Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li temperatura vode utiče na rast algi? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kristinah
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 38
Lokacija: Novi Sad, Kisač

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2015 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me da li temperatura vode utiče na rast algi (samim tim da li je za njihovo otklanjanje moguće prilagoditi temperaturu)? Znam da razne biljke zahtevaju različite uslove ali ako bi se recimo spustila temperatura vode - koliko će biljke izdržati? I da li će alge oslabiti dovoljno da se eliminišu?

Imam dva akvarijuma i oba su zahvaćena zelenom končastom. U većem (40l) je alga jedva primetna a u malom od 10l gde držim bebce je ima podosta. Znam da se u manjim akvarijumima teže održava balans ali me čisto zanima da li je moguće da temperatura utiče na to jer u malom akvarijumu je temperatura nešto viša.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2015 3:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2015 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temperatura svakako nije značajan uzrok pojave algi, spuštanjem temperature nećeš ništa dobiti, končaste alge imaš i u planinskim potocima sa temperaturom vode 1 stepen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Mar 02, 2015 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Leti recimo, kad temperatura poraste, pa dodje i do 30, a nekad i preko, biljke prestaju sa rastom, cak pocinju i da propadaju. E taj period divljaju alge, a i poznato je da u letnjem periodu otpustaju svoje spore, tako da neretko dolazi do buma algi u akvarijumima bas u letnjim mesecima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinah
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 38
Lokacija: Novi Sad, Kisač

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2015 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima. Napreduju meni i biljke ali mi je žao što mi je mahovina nastradala i riccia zbog te alge. Doduše u većem akvarijumu imam algare i sijamca i lisicu pa verovatno i oni doprinose tome da je tamo nema toliko. S vremena na vreme izvadim pomalo ali ništa strašno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2015 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mahovinu ti je pojeo sijamac, to smem da ti potpisem! bangbang greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Unistavanje algi nercibald Alge 39 Čet Sep 23, 2021 8:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License