----------------------------------- Spavalica13 Pet Okt 25, 2019 2:27 am Da li treba Prelepljivanje akvarijuma (prvi akvarijum)pocetn ----------------------------------- Pozdrav svima. Ovo mi je 1 akvarijum od 75l (cak i malo vise). Muci me zo da li ga treba prelepiti, zbog ovakvog izgleda silikona ? Iskreno se nadam da cu i slike uspeti da ubacim nova sam pa bas ne baratam najbolje forumom. Hvala svima u napred ,ipak se uzdam u nekoga ko mnoogo bolje zna o ovome🤗 http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_78598159_20191025_020023-600x1234.jpg ----------------------------------- Spavalica13 Pet Okt 25, 2019 2:33 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_785981780_20191025_022936.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_58220874_20191025_023015.jpg ----------------------------------- Ch.e.d.a. Pet Okt 25, 2019 10:47 am ----------------------------------- Nikad neces znati dok ga ne napunis, uradi probu pa ces videti, ali mislim da ne treba jer to sto je spalo nije spoj izmedju stakla nego silikon razmazan po uglovima akvarijuma. U krajnjem slucaju samo to moze da se zameni da se ne prelepljuje akvarijum. Ali pre svega ga probaj,napuni vodom i ostavi da vidis da li pusta. ----------------------------------- Spavalica13 Pet Okt 25, 2019 11:43 am ----------------------------------- Hvala Vam na odgovoru. Zanima me da li da napunim ceo, ili do pola, kako idu te probe? ----------------------------------- Bojan95 Pet Okt 25, 2019 11:57 am ----------------------------------- Treba da napunis ceo..stavi ga negde gde nemas parket ili laminat ispod. Slazem se sa Cedom meni ovi spojevi ne izgledaju previse problematicno, vise mi deluje da je majstor bio malo aljkav. Nikad nisam sâm lepio akvarijum pa nemam iskustva sa tim, nadam se da ces dobiti odgovor i od nekog ko jeste pa da budes sigurna. ----------------------------------- Spavalica13 Pet Okt 25, 2019 12:12 pm ----------------------------------- Vazi. Hvala vam , napunicu ga i ostaviti par dana pa da vidimo sta ce biti.. sto najgore ovo sro deluje okrzano je odlepljeno dok sam ga brisala otpadalo je ,to me je dodatno uspanicilo. A da li znate koje je ovo kamenje i da li ga smem staviti u akvarijum? Ja sam ga potopila u sirce da proverim, al nit je penilo niti bilo sta. Izvadila sam ga odmah i samo sinoc potopila u obicnu vodu i Sad sam uzela da ga operem i kao sto mozete da vidite u kadi par ovih "najlepsih" sa rupicama ispusta boju dok ih trljam cetkicom http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_71454465_20191025_120510-480x987.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_58222159_20191025_120519-1600x778.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_157199831_20191025_120522-480x987.jpg ----------------------------------- Bojan95 Pet Okt 25, 2019 12:25 pm ----------------------------------- Ti sa rupicama su dragone stone, kamen koji se prodaje u svim radnjama, ne utice na hemizam vode, ne podize KH. Onaj sivi izduzeni ( na prvoj slici je najblizi plocicama) je Seiryu stone, imam ih ja u svom akv, meni najlepsi kamen al utice na tvrdocu vode. Za ostale nisam siguran. Moj savet ti je da prilikom uredjenja ne kombinujes razlicito kamenje. Nikako se ne uklapa kamenje razlicitih boja i strukture. Ako ti se Dragone stone najvise svidja, opredeli se zamo za njega. ----------------------------------- Spavalica13 Pet Okt 25, 2019 12:49 pm ----------------------------------- Posto samo ova 3 imam da su slicni ili isti ,posto su sa rupicama imopet najslicnijih boja , njih sa planirala da stavim . Zanci to sto pustaju tu boju hoce se ukloniti prokuvavanjem? http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_224571505_20191025_124539-480x882.jpg ----------------------------------- IVANRO Pet Okt 25, 2019 2:23 pm ----------------------------------- Nemoj nikako da ih prokuvavaš to može jako loše da se završi. Uzmi neku četku ili staru četkicu za zube i pod mlazom vode ribaj dok ne prestane da pušta tu prljavštinu. Onda stavi u kofu i prelij ključalom vodom i pusti da odstoji, možeš to nekoliko puta tako ako baš hoćeš ili ako vidiš da se stvara prljavština kad ga preliješ ključalom vodom. U suštini četka i mlaz vode reše sve to, prelivanje ključalom vodom je ako baš hoćeš da budeš sigurna. ----------------------------------- Spavalica13 Pet Okt 25, 2019 2:34 pm ----------------------------------- E u reduh hvala vaam punoo .. znaci mi mnogo pomoć sad na pocetku da sve to bude kako treba❤ ----------------------------------- peconis Pet Okt 25, 2019 3:37 pm ----------------------------------- Ja sam i kuvao i prelivao kipucom vodom, nikad nisam imao problema. ----------------------------------- Peku Sub Okt 26, 2019 2:57 pm ----------------------------------- Ja bih uklonio i postavio nove unutrašnje fuge. ----------------------------------- Spavalica13 Ned Okt 27, 2019 12:37 am ----------------------------------- Nemoj nikako da ih prokuvavaš to može jako loše da se završi. Uzmi neku četku ili staru četkicu za zube i pod mlazom vode ribaj dok ne prestane da pušta tu prljavštinu. Onda stavi u kofu i prelij ključalom vodom i pusti da odstoji, možeš to nekoliko puta tako ako baš hoćeš ili ako vidiš da se stvara prljavština kad ga preliješ ključalom vodom. U suštini četka i mlaz vode reše sve to, prelivanje ključalom vodom je ako baš hoćeš da budeš sigurna. trljala sam cetkicom za zube jedno sat vremena i ne prestaje da se skida boja.. Posle toga sam ostavila da se osusi i opet ponovila medjutim isto se desava ----------------------------------- Spavalica13 Ned Okt 27, 2019 12:38 am ----------------------------------- Ja bih uklonio i postavio nove unutrašnje fuge. da li mi mozete reci gde da uzmem taj silikon za fuge i koju marku da bude za akvarijum? ----------------------------------- Spavalica13 Ned Okt 27, 2019 12:41 am ----------------------------------- Ja sam i kuvao i prelivao kipucom vodom, nikad nisam imao problema. plasim se da kad bih ja ove prokuvala od njih bi nastala krem supa😅 sobzirom da se pod hladnom vodom i od cetkice ispira.. ----------------------------------- Bojan95 Ned Okt 27, 2019 1:11 am ----------------------------------- Koristi slikon na kom je naznaceno da su namenjeni za akvarijume. Mogu ti preporuciti crni Soudal silikon za akvarijume. Cini mi se da je taj tvoj akvarijum njim i lepljen. Mozes ga poruciti u akvarijumart-u salju ga postom. A to kamenje mislim da ne treba previse da te brine. Dragon stone se bas maspvno koristi u akvaristici, par prijatelja ga ima i iskreno nisu mi nikad pomenuli da pusta boju, i ja planiram da ga uzmem umesto Seiryu stona. Stavi ga u akvarijum pa ces videti sta se desava al ne verujem da ce ti ono zamutiti vodu. ----------------------------------- IVANRO Ned Okt 27, 2019 10:55 am ----------------------------------- Ja sam i kuvao i prelivao kipucom vodom, nikad nisam imao problema. plasim se da kad bih ja ove prokuvala od njih bi nastala krem supa😅 sobzirom da se pod hladnom vodom i od cetkice ispira.. To što se ispira nije kamen niti njegova boja to je blato i glina i prljavštine razne koje su se skupile u tim rupama. Kamenje se inače ne kuva, pogotovo to šupljikavo, jer može da eksplodira ako se kuva malo duže. Nije to nešto što se događa često ali može da se desi i treba biti pažljiv, odnosno ne vidim razlog za rizikovati tako nešto ako može lepo da se opere i to je to. ----------------------------------- Alexa777 Ned Okt 27, 2019 11:18 am ----------------------------------- Taj kamen je neka vrsta okamenjene gline, zato ispusta boju, mozes do sutra da ga ribas, ali kad ga stavis u akvarijum nece da boji niti muti vodu bez brige, isperes ga samo od prasine.Ne utice na hemizam vode i bezbedan je, prodaje se namenski za akvarijume. ----------------------------------- Spavalica13 Ned Okt 27, 2019 2:16 pm ----------------------------------- Taj kamen je neka vrsta okamenjene gline, zato ispusta boju, mozes do sutra da ga ribas, ali kad ga stavis u akvarijum nece da boji niti muti vodu bez brige, isperes ga samo od prasine.Ne utice na hemizam vode i bezbedan je, prodaje se namenski za akvarijume. pa tako sam i mislila da uradim, vidim da ribanjem nista ne postizem.. Hvala vam