----------------------------------- tealkjaffa Uto Mar 10, 2015 4:00 pm ----------------------------------- Branko, premalo si informacija dao da bi se moglo pomoci... Litraza akvarijuma? podloga? sta ima od biljaka? vrsta i jacina osvetljenja? Ovako "na prvu" sledece informacije... ja ne znam koji to puž jede male gupike tako da puževe možeš slobodno, Nerite su najbolje protiv zelene alge ali im cena nije baš mala. Takodje nabavi malo "guppy grass" travice pošto ona "izvlači" višak hranjivih materija iz vode (a od istog tog viška alge i napreduju) Nikakvi alagari tu nece potpuno resiti problem, ali svakako treba imati Ancistrusa i Otocinklusa u akvarijumu shodno litraži... U svakom aqv postoji zelena alga samo je pitanje ko je i koliko "drzi pod kontrolom" , tu ulogu igra dosta faktora, jacina osvetljenja, litraza, redovnost zamene vode, količina hranjenja tj koliko hrane bude "višak" pa se raspadne, vrsta podloge... Za početak, dok ne pružiš više info, smanji fotoperiod, proredi hranjenje na npr svaka dva dana, i ubaci makar mini CO2 bočicu pozz Mirko litraza itd? pa ako budem na svako pitanje pisao koliko sta cega ispalo bi da botujem forum, napisao sam na pocetku u upoznavanje i predstavljanje pre neki dan ;) cek,cek,cek. izjavis da ne zelis da botujes forum i da pises na svako pitanje i onda odgovoris na svaki pojedinacni odgovor koji ti je dat. i jos ces i na moje da odgovoris :D malo ne logicno ali ajde...