Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 dajte svoj glas da se prekine pokolj foka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 04, 2010 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se Bojanu na ovoj temi, ali s obzirom da smo svi mi ovde ljubitelji zivotinja nasa je duznost da damo svoj glas da se prekine pokolj nad fokama (tuljanima). Naime svake godine se u Kanadi ubije na desetine, cak i stotine hiljada foka, uglavnom starosti od 4 nedelje, dakle bebe foka. Dajte svoj glas i posaljite pismo kanadskom ambasadoru u Srbiji.

to ovako izgleda:

Image

[youtube:bad8cdec64]http://www.youtube.com/v/D2dYNLwtRkc[/youtube:bad8cdec64]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 04, 2010 9:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 04, 2010 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posaljite pismo kanadskom ambasadoru u Srbiji


Dear Mr John Morrison
Help End the Annual Seal Slaughter
I was shocked to learn that the Canadian government allows hundreds of thousands of seals to be slaughtered in the annual war on seals, all for a product that no one needs. These gentle animals are shot or have their skulls smashed in. Then they are skinned for their fur--often while they are still conscious. I must remind you that protests against the slaughter won't end with the 2009 slaughter.
During Canada's annual seal massacre, hundreds of thousands of baby seals are shot or have their skulls crushed, all for the sake of "fashion." Sealers routinely hook seals in the eye, cheek, or mouth to avoid damaging the pelt, then drag the seals across the ice, in many cases without checking to ensure that they are unconscious.
Baby seals stand no chance against club-wielding trappers, and they must look on as fellow pups are bludgeoned to death before meeting the same bloody fate. The anguish that a mother seal feels as she watches her baby being beaten to death just a few feet away from her is horrifying and can be heard in her desperate cries and seen in her attempts to get to her baby.
All eyes are on Canada as it prepares to host the 2010 Winter Olympics. Please help end the seal slaughter immediately so that the reputation of the Vancouver Olympic Games won't be tarnished.

Sincerely (vase ime i prezime)

na adresu
Mr John Morrison, ambasador
Kneza Miloša 75
11000 Beograd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2010 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

treba ga zvati ...imas li mu broj telefona? ...da ga cimnem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2010 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

broj telefona ambasade je 011 644-666
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
marecare
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2009
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2010 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

strasno!!!!!!!!!
ali samo da se zna, ovo se desava svugde
ja imam neke fotke sa Farskih ostrva gde slicno masakriraju delfine
Ovo je masakr i ludilo ali teško da ima velike razlike u odnosu na lov na lisice psima u Britaniji, safari u Africi ili jednostavno nedeljni lov na zečeve u Vojvodini..možda drugi način ubijanja ali sve je to radi ljudske zabave i "sporta"
jednostavno, za sada nam se može, a ima dovoljno bolesnih pa se to i dešava...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Feb 05, 2010 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kajesm se sto sma pogledao klip!!! ako ga neko nije gledao preporujem mu da ga NE GLEDA !!!! Sad

da se nijesu prenamnozile pa oce da im smanje broj?
ili nesto drugo ?? ovo normalan covjek ne moze uraditi

ne vjerujem da je ovo iz hobija !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2010 6:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brate cujes li da na klipu kaze da od njih prave kapute i ne znam ni ja kakve sve stvari... ali ovaj klip je stvarno tuzno gledati ove foke su stare samo 3 mjeseca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2010 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da im smeta ubijanje ovih foka oni bi to davno prekinuli...to nije nasa drzava (to su amerikanci...)...aj zamisli da tebi oni iz iraka ili irana ,ne znam vec odakle poruce nemoj da ubijas miseve jer su kod njih to kao kucni ljubimci... i ti bi ih poslusao jeli? Smile Smile
ovo je stvaro greota kad vidis kako trce za jednom malom fokom da je ubiju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mico_Nk
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2010
Poruke: 138
Lokacija: Niksic, Crna Gora

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jbg ima svega na svijetu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2010 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

marecare ::
strasno!!!!!!!!!
ali samo da se zna, ovo se desava svugde
ja imam neke fotke sa Farskih ostrva gde slicno masakriraju delfine
Ovo je masakr i ludilo ali teško da ima velike razlike u odnosu na lov na lisice psima u Britaniji, safari u Africi ili jednostavno nedeljni lov na zečeve u Vojvodini..možda drugi način ubijanja ali sve je to radi ljudske zabave i "sporta"
jednostavno, za sada nam se može, a ima dovoljno bolesnih pa se to i dešava...



posalji mi te fotke, pa cemo da pisemo i ambasadoru Farskih ostrva Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
markos
Akvarista



Registrovan: 23 Sep 2009
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2010 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li ce neko od vas poslati pismo ambasadoru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikola Guppster
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2010
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2010 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mamu da im ****!

Aj sad kad bi oni bili na mestu foka i da ih tako neko tamani!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 31l ,dajte savete Stojan Početak u akvaristici 7 Pet Nov 22, 2013 3:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Opsti pokolj u akvarijumu veljko023 Ribe 10 Sub Feb 18, 2012 8:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ciklidi dobili svoj deo Blue Obaveštenja 15 Ned Feb 20, 2011 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Predstavljam svoj akvarijum Lazarcane... lazarcanecorso Akvarijumi 14 Čet Jul 08, 2010 5:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License