Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 dali je dobra ishrana Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hranim ribice skalare,gupike molike,ksifo,1 algara sa lisnatom jakom,slabom,proteionskom krupnom sitnom,larva komaraca susene,tubifleks susen,muve,crvi, alge u tableticama,dali im je to dosta svaki dan nesto drugo,posto nikako da nabavim zivu hranu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja imam problema u Beogradu da nabavim zivu hranu, recimo blood wormse nikako da nadjem kulturu. Ali odlicna ti je ta raznovrsna hrana, ako im sve dajes po malo, ne treba ti ziva hrana toliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa i ja to mislim ali ipak da im malko prosirim ishranu,nemoze da im skodi!cime ih ti hranis ako nije tajna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa preko leta ih hranim zivom larvom komaraca, imam vise burica u dvoristu koji sluze za zalivanje cveca pa ih tamo hvatam, properem malo kroz akvarijumsku vodu mrezicom pa ih tek onda stavim u akvarijum, da slucajno sa njima ne ubacim nesto kad hranim ribe, to im dajem za dorucak a za rucak i veceru dajem Sera Sun i Sera diskus. Posto zimi nema larve, samo ih hranim sa ove dve vrste suve hrane, uskoro cu im dodati jos neku bolju hranu ako nadjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bih ti preporucijo suvu larvu i tubifleks
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izbegavacu suvu larvu, cuo sam dosta losih stvari o njoj, a tubifleks trazim da kupim kao i bloodworms-e.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema skoro niko na forumu!bar od koga sam ja trazio nije imao niko,ja sto koristim larvu je sto posto larva jer ih ja i moj drug sakupljamo i susimo,tubifleks kupouijem ,a ako nenadjem nigde moiracu da ga uzmem iz bare,reke sve jedno,on zivi u mulju pa ovo moze da ti pomogne ako budes hteo sam da ga nabavis!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Okt 11, 2010 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tubifex vam ne preporucujem da sami trazite i pripremate, on puno treba da se cisti... Ako dobro ne ocistis najverovatnije unosis zarazu u akvarijum... Ne treba ni preterivati sa suvim kupljenim, mozda 1,2 puta u toku nedelje, jer je on jako kalorican i puno masti ima pa ribice mogu postati trome i sterilne od njega... ali kao hrana pred mrest lepo posluzi...
Larva komaraca je odlicna hrana, ja nikad nisam imao problema sa suvom, zivu nisam ni koristio, ribe se pobiju koja ce vise da pojede...
Wlajko, ribe nemoras 3 puta da hranis, nije to covek bre... u prirodi riba kad u par dana pronadje neku larvu ona je sva happy... Znaci dovoljno ti je jednom dnevno hranjenje, ako imas mogucnosti svaki dan razlicito ali nemoj previse hrane bacati, pogotovu proteinsku hranu jer ona hoce da zamasni vodu ako ostane na dnu...
Viktore, koji su ti to crvi, i kakve muve? nemoj puno da exprementises...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

obicne muve,iobicni crvi malo ga prepolovis properes i das ribicama i nas kako tamane za tili cas ga nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nemas bas obicne crve, jel to mislis na one bele crvice kao za pecanje... za belu ribu, babuskice? Smile
Ako su to ti, onda su ti to crvi od musice, kad ona napljuje, najcesce se izvode iz crkotine u koju musica polozi jaja, moze malo cistijim putem tj. iz banane ali malo teze uspeva... Jel to kupujes ili pravis?
Nije ti fora da se on samo propere, vaznije ti je da se on procisti iznutra tj. da isprazni creva... tako ja uzmem u kutijicu i stavim mu mesano brasno pola kukuruzno pola psenicno i ostavim dan dva... i lepo se ociste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa kupim kod ovog komsije sto se bavi preradom zemlje i uzgajanjem glista,crva,irovaca,ali od sad cu tako kao i ti alio gde ih drzis posto nehranis ribice svaki dan?-sa tim pa gde ih stavis u frizider?
ili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, moraju biti na hladnom i mracnom mestu inace crkavaju... cesce ih proveravaj da vidis da ne pocrkaju... mozda ih i on malo procisti ali bolje i ti za svaki slucaj, nista ti ne skodi...
Ja ih nikad u aq nisam stavljao ali stalno pecam na njih, isto sam ih i pravio tako... stavim parce mesa u kesu i vezes obavezno inace se onako osusi meso, ono se posle par dana usmrdi i vidis puno crva, izbusis kesu nozem na dnu gde ih najvise ima a ispod stavis casu ili kanticu sa brasnom i oni samo upadaju sami posto se mnogo migolje, tako nemas nikakvog dodira sa trulim mesom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hmhmhmhmhm dobar nacin da ih lovim,ali lakse mi je da kup0uijem od komsije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa brate, ja kupovo po 30din kasika crva, to mi ode za sat vremena kad dobro radi riba, pa reko sto su oni pametniji od mene...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kod nas cela kutijica 20 din tako da po meni ti je povoljno...zar ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka dali trihogaster sme sa platikama nikola791 Ribe 3 Ned Apr 11, 2021 11:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka dobra dusa gotika Tražnja 1 Uto Mar 09, 2021 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana chelmon rostratus-a, pomoc dzonib Morska Akvaristika 1 Pon Feb 25, 2019 12:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License