Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 dali su mi biljke osudjene na propast Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda i nije neonka ali je ista kao neonka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 8:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, osvetljenje ti je vrlo bitna stavka a ti ne znas jel to neonka ili sta. Malo je to neozbiljno s tvoje strane. Uslikaj kako izgleda da vidimo. Ako je 75w u pitanju onda je osvetljenje sasvim pristojno a da li ce nka biljka propasti ili ne i zavisi koje biljke imas. Jel znas koje biljke imas? Mozda da uslikas kako to sve izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Čet Sep 30, 2010 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane bolje da ne slika veruj mi ,xD salim se malo nema veze sto je to kamenje samo zamoli oca da ti uzme bar nekih 6 kila kvarcnog peska i onda zasadi biljke pa nece venuti ovako ti nema pomoci ,uzmi ti ruzu zasadi u beton hoce li rasti (nece) .Znaci moras paziti i biljke nisu sve iste svake traze razlicito osvetljenje ako se zeznes pa kupis biljke sto traze slabije svetlo stavis neku povrsinsku biljku itd ,sada nam stefkose reci koje biljke imas u akvarijumu >>>????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo slike

Image

Image

i evo biljka

Image

i evo vinova loza koju stavljam

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamen je pocetak i kraj svake price. Kao sto ZEXM kaze, opali neki kvarcni sljunak u kolicini tolikoj da se napravi dovoljno debeo sloj zbog korena biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u redu nabavljam kvarcni pesak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre nabavke znaj i to da je 6 kg kvarcnog peska za tvoj aq malo. Bolje da ga ostavis po strani, nego da zafali. Kupi jedno 15-20 kg, nije on skup. Da si u Srbiji imao bih ja, ovako pronadji tamo negde kod vas. Ja sam napisao telefone i adrese u nekom postu cini mi se gde se moze nabaviti u PG, npr.
Ta neonka jedna, ako dobro vidim, je neka obicna daylight i nikako ne moze imati 75w. Kapiram da su neonke svuda iste i da tebi odgovaraju one od 45cm duzine, tako da pokusaj da u poklopac uglavis 3 neonke. To bi bilo super i biljke bi ti odlicno rasle. Ako nemas ideju kako da to odradis, daj mi kolegu na chat u neko doba kad se dogovorimo i objasnicu njemu kako da to odradi posto je od tebe malo slabija vajda Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Okt 01, 2010 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok sad sam stavio stiropor ispod akvarijuma i idem za sat vremena da kupim grejac i kvarcni pesak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali je ovo kvarcni pesak ako nije dajte mi sliku da vidim kakav je jer ljudi kazu da je ovo kvarcni pesak.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste samo lepo operi moras barem 7-8 puta da properes inace ce ti biti mulj u akvarijumu ono kamenje ispod mozes da ostavis ,na njega da dodas taj kvarcni pesak ,a mozes i da izbacis kamenje pa samo kvarcni pesak kako hoces .Kod mene u aq imam prvo sloj kamencica pa onda kvarcni pesak pa ponovo kamencici i biljke rastu za sada dobro ...Samo moli boga da nisi koren prignjecio sa onim kamencugama jer ako koren uvene (pozuti ) to nece da valja . Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotografija je slabijeg kvaliteta a to sto ja vidim nije bas dobro za biljke jer je jako sitan, i nije dobar za koreni sistem biljke. Za biljke ti je potreban kvarcni pesak granulacije 2 do 4 mm a taj tvoj ja drzim sa ciklidima. Oni lepo kopaju, prevrcu, i njima je super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 02, 2010 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, Sale je u pravu, previse je to sitno. Koren biljke se teze razvija u takvoj podlozi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License