----------------------------------- velja Uto Nov 29, 2011 8:22 pm Danas sadjene biljke ----------------------------------- Danas sam posadio neke biljke. Flame moss sam zavezao strunom na panj, Vesicularia dubyana na kamen, Echinodorus tenellus i Hemianthus micranthemoides sam rasadio na rastojanjod oko 3-5cm jedan od drugog pelcera. Pitanje je: nemam hranljivu podlogu. Pre 4-5 dana sam u podlogu stavio Tetra PlantaStart jednu tabletu, jer je ona za 50l a moj akvarijum je 60l; Da li da dodajem neko tecno djubrivo i koje? Pelceri su jako mali. ----------------------------------- Blue Uto Nov 29, 2011 8:37 pm ----------------------------------- 1 tabletu? Te tablete imaju dejstvo prvenstveno lokalnog karaktera, kombinuj sa tecnom prihranom. ----------------------------------- velja Uto Nov 29, 2011 10:53 pm ----------------------------------- Pa i ja sam mislio da jedna tableta ide na jednu biljku, eventualno 2-3 ako su blizu ali kako onda kad je jedna za 50l vode? Koje tecno djubrivo preporucujes? ----------------------------------- Blue Uto Nov 29, 2011 10:57 pm ----------------------------------- Verovatno proizvodjac ima razlog za takve navode, ali da ce jedna tableta u podlozi biti dovoljna za ceo akvarijum, nece. Gde imas biljaka, tu bi trebalo obezbediti prihranu kroz podlogu, ili kompletno kroz vodu. ----------------------------------- Fiber Sre Nov 30, 2011 1:19 am ----------------------------------- Sto se tecnog djubriva tice, ProFito u kombinaciji sa EasyCarbo, najbolje resenje. Oba proizvoda su od firme EasyLife.