Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Daweed Aqua Kalkulator Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 4:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored gomile poznatih i manje poznatih kalkulatora koje koristimo prilikom pravljenja DIY rastvora makro elemenata, koristim priliku da vam predstavim domaći kalkulator koji je odradio moj veliki prijatelj i priznati akvaskejper Daweed.

Image

Ono što ga čini posebnim u odnosu na druge kalkulatore, je između ostalog i to što je u njemu pored standarnih hemijskih jedinjenja koje koristimo u prihrani biljaka (KNO3, KH2PO4, KCL, K2SO4 itd ) uvršćen i veliki broj drugih djubriva, pa tako možete izračunati recimo količinu nitrata iz Ureje, a posebno bih skrenuo pažnju na mogućnost proračuna količine gvožđa koja se dobija iz mikroelemenata ( kao što su CSMB, Plantex, Brexil ili recimo iz Tothema). Proračun je izuzetno precizan i zaokružuje se na tri decimale.

Jedino ograničenje je to što morate na računaru imati prethodno instaliran Microsoft NET framework da bi ste kalkulator pokrenuli, ali većina računara ga na sebi većima po defaultu.

Program možete preuzeti sa daweed-ovog bloga, odnosno sa sledeće adrese:

http://daweedaqua.tk/index.php.....6-o/83-daq

Nadam se da će mnogima biti od pomoći.


Poslednji izmenio tusta dana Pet Sep 21, 2012 4:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 4:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 6:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cannot download this application. The application is missing requested files. Contact application vendor for assistance.

Imam instaliran Net. frameworks ali svaki put kad pokusam da instaliram ovu aplikaciju dobijam gore napisanu poruku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koju verziju .NET framework-a imas, ja kada sam prvi put krenuo sa instalacijom kalkulatora, framework je trazio da se automatski apdejtuje i apdejtovao se do verzije 3.5 SP1, i radi bez problema sto se iz prilozenog screenshot-a da videti. Inace i sam autor kalkulatora na blogu kaze da je kalkulator u beta fazi, a iz privatnog razgovara sa njim mi je rekao da se i njemu desavalo da nece na svim Windows platformama da prodje glatko instalacija. Iskreno se nadam da ce Daweed u dogledno vreme da ispravi eventualne bagove.


Poslednji izmenio tusta dana Pet Sep 21, 2012 12:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

net frameworks 4, op sistem windows 7, mozda je tu problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Pet Sep 21, 2012 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze biti, zaista ne znam, koristim win XP ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
daweed
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2009
Poruke: 16
Lokacija: Paraćin

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.

Kalkulator radi na svim platformama, ja ga koristim na sedmici. Ono što je bitno je da se dozvoli kalkulatoru prilikom instalacije vezu sa netom bez toga nećete moći da instalirate kalkulator.
Proveri svoj antivirus, možda blokira pristup internetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Okt 26, 2012 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daweed, hvala na javljanju, pokusao sam i sa iskljucenim antivirusom da ga instaliram, internet konekcija mi je stabilna i svaki put dobijam poruku

Cannot download this application. The application is missing requested files. Contact application vendor for assistance.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
daweed
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2009
Poruke: 16
Lokacija: Paraćin

PorukaPoslao: Ned Okt 28, 2012 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boomiri,videću šta je problem, pa ti javljam. Trenutno mi je sajt offline (treba da pređem na novu adresu) ali ću ti ga okačiti na neki drugi server pa da pokušamo da otklonimo grešku koja se javlja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Okt 28, 2012 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, mnogo ti hvala na trudu, posalji mi pp molim te kad budem mogao da ga preuzmem ponovo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
daweed
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2009
Poruke: 16
Lokacija: Paraćin

PorukaPoslao: Sre Okt 31, 2012 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav boomiri...

Probaj sada sa instalacijom kalkulatora.

Evo adrese:

daweedaqua.com


Poslednji izmenio daweed dana Sre Okt 31, 2012 2:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Okt 31, 2012 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uspeo, hvala mnogo daweed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
daweed
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2009
Poruke: 16
Lokacija: Paraćin

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2012 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obaveštenje za sve koji su instalirali prethodne verzije kalkulatora... Nova verzija ima automatski apdejt, tako da posle najnovije instalacije ne morate više brnuti oko novih opcija... Kako nešto dodam program će vam se automatski ažurirati.

Takođe je isključeno traženje net frame worka i windows instalera...


Poslednji izmenio daweed dana Pet Nov 02, 2012 12:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bucephalandra sp. aqua artica Milivoje Lampa Biljke 0 Sub Maj 21, 2022 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic ili Atman LGM respectre Rasveta 1 Čet Okt 10, 2019 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic nosaci popindeed Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jul 19, 2019 1:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic Super Bright T5 HO 24w + 2... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Nov 27, 2018 8:56 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Aqua Zonic Super Bright T5 HO 2 X 39w... Aquamaniac Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jun 18, 2018 8:01 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License