----------------------------------- ljiki Pet Avg 03, 2018 3:18 pm debljina stakla ----------------------------------- Vas savet za AQ velicine 60x30x40 koja debljina stakla bi odgovarala, :) ----------------------------------- IVANRO Pet Avg 03, 2018 4:31 pm ----------------------------------- Ako je 40 visina onda bih ti predložio 6mm. ----------------------------------- oldwolf Pet Avg 03, 2018 8:35 pm Re: debljina stakla ----------------------------------- Vas savet za AQ velicine 60x30x40 koja debljina stakla bi odgovarala, :) Od 50L pa nadalje staklo 6mm (radi sigurnosti), mada možeš i da rizikuješ ..... ne zaboravi težinu samog akvarijuma ,težinu podloge (kamen, šoder, pesak .....),težinu vode kao i visinu vodenog stuba, .............. nije za igranje, mada ima svakakvih eksperimenata, i potencijalnih predloga, te iskustava .... poz. ----------------------------------- Filip:) Ned Avg 05, 2018 2:29 am ----------------------------------- Koristi pretragu, o debljini stakla je već pisano. Evo [url=http://www.akvarijum.org/forum/debljina-stakla-za-akvarijum-t1450-15.html]link tu imaš i tabelu i kalkulator debljine stakla. ----------------------------------- Alexanian Pet Avg 10, 2018 9:53 pm ----------------------------------- Imas na netu razne sajtove za izracunavanje debljine stakla npr ovaj https://www.easycalculation.com/measurement/aquarium-glass-thickness-calculator.php mozes da stavis i faktor sigurnosti koji bi minimum trebalo da bude 2 sto znaci da moze da izdrzi dupli pritisak vode, a mozes i vise ako hoces da bude sto sigurniji. ----------------------------------- Peku Sub Avg 11, 2018 2:07 am ----------------------------------- 60x30x40 6mm bez ojačanja ili 4mm sa gornjim i dobjin ojačanjima. 6mm je bolje koristiti, akvarijum je daleko sigurniji na slučajna udaranja. Dobio sam bio 90x30x35 4mm imao je veliki stomak morao sam da mu lepim dodatno ojačanja. 35x35x35 4mm je imao blag stomak mozda 1-2mm. Ako imaš malu decu 8mm minimum. ----------------------------------- io Sub Avg 11, 2018 10:56 pm ----------------------------------- 6 mm obavezno, jer meni na akvu od 40-ak litara dimenzija 50x26x33 (visina) od 4 mm stakla ima trbuh od 2-3 mm kad se napuni vodom 2 cm od vrha, pa su morala i ojacanja da se stave. sa 6 mm je sigurnije, ipak to bude 70 l, a 70 l i nije bas tako malo.