Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 destilovana voda u akvarijum?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon 4-5 izmena tebi ce u akvarijumu ostati samo destilovana voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 10:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 29, 2015 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako rešiš alge sa destilovanom, slobodno to podeli sa nama Smile
Ne treba ti top off ako imaš kondenzacione. I ne skidaj žiletom ako mene pitaš, namoči sunđer u malo alkoholnog sirćeta i skine se jako brzo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 2:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako i resis\ alge sa destilovanom to ce biti jer je uravnotezio sistem. Sa novim izmenama, idu i nova stelovanja (tako su bar mene ucili Smile ). Ako ces da omeskavas vodu i da se zezas sa tim, prvo proveri bar KH, GH i ne moras, i proveri pH ako mozes. To odradi cisto da znas na cemu si i onda u zavisnosti od vrednosti, pravi mix cesmovace i destilovane.

Ne znam koje biljje/ribe gajis, ali prvo proveri da li ti je potrebno uopste to da radis, cisto da se ne bi bezveze cimao ako nema potrebe. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 2:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto ste me ubedili da destilovana ne steti, a i nema razloga da steti, ja cu sipati pa javljam rezultate:D ko zna, ja verujem u uspeh. A imam razne mlade biljke, tj pelcere koji su pre 6,7 dana pustili korenje, a mogu reci da biljke odlicno napreduju. Ima dosta novih izdanaka. Od ribica imam 5 skalara i 12 neonki;)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 3:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam mislio stalno da sipam destilovanu, nego recimo svako trece, cetvrto menjanje da bude destilovana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 3:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti to dodavanje destilovane vode na svako 3-4 menjanje nista nece pomoci, cak naprotiv ti ces time poremetiti parametre na koje si navikao biljke i ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 8:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da napomenem samo da obicna cesmusa ima neke primese minerala u sebi, koji su potrebni biljkama za rast i razvoj. I mi delimicnom izmenom vode nadoknadjujemo delom te minerale koji su im potrebni.
Destilovana/demineralizovana voda od toga nista nema u sebi. Kao sto neko rece samo cist H2O. Ako ti je ta voda koju imas kuci ispravna, koristi nju, i uzivaj!
Nemoj da komplikujes bez potrebe. Sta bih ja dao da imam uopste vodu koju mogu da koristim svakodnevno za pice, kuvanje, ribe... Nego kolima vucem iz grada u balonima.
Pojacaj svetlo, menjaj malo cesce deo vode, sifoniraj dno, ubaci par ancistrusa, i ubilji malo vise akvarijum brzorastucim biljem. To ti je proveren recept, pomogao je mnogima, pomocice i tebi.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa bas sam planirao ovih dana da ubacim jos biljaka. A i pojacao sam protok vode kroz spoljni filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi jovice koje bilje ima, koje ribe ima, kakva mu je voda. To sto je zdrava, ne znaci da je ok za akvarijum i ono sto gaji i njemu (to je slucaj kod mene).

Kao sto sam rekao, ako ces da se igras sa mixovanjem cesmovace i destilovane, nabavi KH testetre i vidi ima li potrebe uopste za tim. Ako odlucis da mixuje, moras KH odrzaavati konstatnim. Variranje parametara moze biti mnogo gore od tvrde vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmusljam da cesmivacu posaljem na analizu i tako dobijem sve parametre vode. Onda cu najbolje znati da li valja ili ne. Neko tu cesmovacu pije, neko ne, neko kaze da je dobra, neko da je losa. Zato lepo analiziram i cao.. Ja je pijem od kad znam za sebe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo mala digresija, RO je reverzna a ne reverzibilna osmoza (reverzibilna je hidroelektrana) Laughing Problem kamenca neće rešiti mala količina destilovane vode, moj je predlog da malo smanjiš temperaturu u akvarijumu i staviš kondenzacione poklopce. Svima u BG je tvrda voda, nije to uzrok problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciscenje stakla od kamenca bi trebalo da spada u neko dnevno odrzavanje. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, redovno cistim kamenac. Ruzno bi bilo da stalno stoji bela linija. A jos je ruznije da se dolije voda a linija bude ispod nivoa vode:D moracu da nosim na analizu, nista ne gubim savtim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je predlog da prilikom svake izmene sipas kombinaciju cesmovace i destilovane vode u odredjenoj razmeri, npr. 50:50 pa 40:60 pa 60:40 i pratis sta se desava. Ako budes sipao samo destilovanu vodu svaki treci put imaces naglu promenu parametara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, u pravu si. Dobar predlog Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License