Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 destilovana voda u akvarijum?? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TheDoVla ::
Zavisi jovice koje bilje ima, koje ribe ima, kakva mu je voda. To sto je zdrava, ne znaci da je ok za akvarijum i ono sto gaji i njemu (to je slucaj kod mene).

Kao sto sam rekao, ako ces da se igras sa mixovanjem cesmovace i destilovane, nabavi KH testetre i vidi ima li potrebe uopste za tim. Ako odlucis da mixuje, moras KH odrzaavati konstatnim. Variranje parametara moze biti mnogo gore od tvrde vode.

Ajd sad da izmisljamo toplu vodu. Zna se koje su biljke brzorastuce, ubaci njih, cesce izmene dela vode, pojaca svetlo i nema vise braon algi. Ako se radi o pocetnom bumu algi pri novoj postavci, takodje pomaze. Sto se tice redovnog odrzavanja, to stoji. Ne treba komplikovati tamo gde za tim nema potrebe.
A on ako hoce i ima para za bacanje, nek kupuje flasirane vode, i nek vrsi izmene. Ne branim... Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 30, 2015 8:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Ajd sad da izmisljamo toplu vodu. Zna se koje su biljke brzorastuce, ubaci njih, cesce izmene dela vode, pojaca svetlo i nema vise braon algi. Ako se radi o pocetnom bumu algi pri novoj postavci, takodje pomaze. Sto se tice redovnog odrzavanja, to stoji. Ne treba komplikovati tamo gde za tim nema potrebe.
A on ako hoce i ima para za bacanje, nek kupuje flasirane vode, i nek vrsi izmene. Ne branim... Cool


Bilo bi lepo kada bi sve prvo procitali pa postovali. Smile Koliko sam razumeo, covek ima nacina da nabavlja detilovanu vodu besplatno.

Sto se tice "izmisljanja tople vode", ne izmisljam je. Wink Ne traze sve biljke i ribe iste uslove. I momja voda je dora za pice, ali dzabe kad je KH 14. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cojke90 ::
Razmusljam da cesmivacu posaljem na analizu i tako dobijem sve parametre vode. Onda cu najbolje znati da li valja ili ne. Neko tu cesmovacu pije, neko ne, neko kaze da je dobra, neko da je losa. Zato lepo analiziram i cao.. Ja je pijem od kad znam za sebe

Pa ti si kralj Very Happy Very Happy
Piješ je od kada znaš za sebe i nisi je slao zbog sopstvenog zdravlja na analizu,ali zbog biljaka i algi mora da ide Very Happy Very Happy
Ništa zlonamerno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2015 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa meni ta voda odgovara, tj ne skodi mi:D a izgkeda ne skodi i algama:D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 7:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlado, covek je hteo da meksa vodu iskljucivo zbog algi, citao sam temu, zato sam i pisao. Naravno da ima riba koje zahtevaju meksu vodu, on je naveo da ce to raditi zbog algi. Samo kazem da nema potrebe za tim. Ali ako voli, nek izvoli.
Propadace mu biljke samo sa destilovanom vodom. Bitno je da smo ga mi ovde upozorili sta i kako ,on ce sam da odluci sta ce i kako dalje. Na njemu je... zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Feb 01, 2015 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno. Sa tim se potpuno slazem. S druge strane, ako vec ima mogucnost da mesa destilovanu i cesmovacu, nek proveri ima li potrebe za tim, pa ako je raspolozen da se igra. U svakom slucaju, to mu nece resiti problem algi,a li moze da pomogne bilju kako da lakse usvaja elemente.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pon Feb 02, 2015 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, 3 dana nisam bio kuci i u akvarijumu nastao haos. Ribice su hvala bogu zive i i zdrave al alge ubijaju. Ispod svetla na staklu haos. Nisam sipao destlovanu nego obicnu, a i svetlo sam pojacao. A buljke su poludele, rastu ko iz vode:D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Feb 02, 2015 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto vidim da si iz Ripnja,odakle mi je i majka i gde imam veliku rodbinu,znam kakvih problema imate sa vodom i kakvog je ona ukusa,osim ako nisi prikljucen na gradski vodovod.
Ripanj ima taj problem sa vodom od kad znam za sebe,a skoro su dobili tu mogucnost da se prikljuce na gradski vodovod.
Sto kaze cojke90,neki piju tu vodu,a neki je ne piju,samo sto je stvar u tome da se on na nju navikao,a kada bi je probali,znali bi o cemu pricamo. Bez uvrede,ali ta voda je odvratnog ukusa.
Od ideje pravljenja akvarijuma sam odgovorio brata sve dok ne rese problem sa vodom.
Ako uskoro budem dolazio u Ripanj,mozemo da se organizujemo i vidimo,pa da taj problem sagledamo uzivo. Kao sto su ti rekli,ne verujem da je problem algi voda,vec nesto drugo o cemu nam ti moras malo vise reci...koliko je akvarijum star,koju podlogu si stavio,kakvo svetlo imas i koliki je fotoperiod,filtracija i tako dalje,a sve to kroz koju fotku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pon Feb 02, 2015 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da mozemo, nikakav problem. Postavljen je polovinom novembra. Filtracija je oko 500litara u satu ( to sam ja izracunao mereci kojom se brzinom puni filter), osvetljenje je 4x18w, fotoperiod oko 12 sati. Podloga je zemlja za cvece pa preko sitni kamencici granulacije 3,4 mm, temperatura 25c. Sad cu slike ubaciti, videcete sta se desilo za 3 dana dok sam bio odsutan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Feb 02, 2015 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec se da naslutiti problem.
Prvi je u duzini fotoperioda,predugacak je,pa smanji na oko 8,9 sati uz pomoc tajmera,da se svakog dana pali i gasi u isto vreme,drugi je u zemlji za cvece,zavisi u kojoj kolicini si je stavio i koliko si sljunka nasuo preko nje...
Cekamo fotke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pon Feb 02, 2015 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Pon Feb 02, 2015 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

debljina zemlje je oko 1cm a debljina kamencica preko zemlje je oko 6,7,8 cm, kako gde. zadnje 4 slike su kad sam oprao alge. biljke su za sada male ali mogu reci da su porasle vise nego za duplo za ovih 15ak dana. kupio sam biljni miks za akvarijum od 160 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Feb 03, 2015 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sada smanji fotoperiod na 8,9 sati i gledaj da povecas biljnu masu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cojke90
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 36
Lokacija: ripanj

PorukaPoslao: Uto Feb 03, 2015 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, a i planirao sam da kupim jos biljaka, najvise za prednji plan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 03, 2015 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brate mili, ovo se zove panjcuga! Cool

Akvarijum sasvim normalno izgleda i nemas neku preteranu potrebu za brigom. Fali ti bilja, nesto sto ce da izvlaci visak h.m. iz vode. Imas hranljivu podlogu, a nema ko da je trosi.
Upravo o tome ti prica i kolega Aquamaniac. Ja garantujem da kad budes smanjio foto period i dodao brzorastuceg bilja, zamenom vode 2 puta nedeljno u prvih par nedelja sredices situaciju, i nikakva destilovana voda ti nije potrebna. Pri zameni vode sipas FFM i zavrsio si posao. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License