Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 dh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mešao sam Rosu i Hebu, tako da sam dobio kH oko 7 i PH oko 7.5. Česmovača u mom gradu ima kH preko 30, negde oko 32 pa mislim da je isuviše tvrda takva česmovača Sad

Podloga je kvarc 1-2mm i treset kao hranjivi sloj.

P.S .A ja baš mislio da biljke vole vodu koja malo zaudara na žabokrečinu Smile Al zaista, npr. Carska Bara je baruština i zaudara na žabokrečinu al biljke rastu ko blesave, eksplodiraju. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 2:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sakupi kisnicu,ona ti je meka(kao osnovnu vodu),a da bude neutranlna neznam kako..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije baš neutralna, PH je oko 7.5.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako se nevaram i rosa i heba imaju ph preko 8 posto sam jedno vreme gledao po radnjama i trazio idealnu za povremeno sipanje u akvarijum ... ( mada provericu ... ??? ) .
znam jedno da kad su ribe u pitanju onda je hemizam vode pozeljan, ali dok kod bilja ( govorimo o pristupacnim biljkama koje se uglavnom po nasim akvarijumima vrzmaju ) one netraze neke precizne parametre vode ali to neznaci da voda treba da bude ph 13 i dh 30 ili obrnuto ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mereno sa Serinim testom Rosa ima kH oko 3, a Heba (Eko voda) ima kH oko 12. Kada se izmešaju pola pola, dobijem kH oko 7. Što se tiče PH, isto mereno Serinim testom, meni pokazuje PH između 7 i 8.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravi na pH vode van sistema. Tek kada akvarijum bude stabilan ima smisla meriti pH i donositi neke zakljucke. Inace, vrednost pH koju definises kao 'izmedju 7 i 8' je potpuno neupotrebljiva za ovu svrhu. Sta ces zakljuciti ako umocis test traku u vodu, uporedis za kartom boju i zakljucis da je izmedju 7 i 8?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko treba vremena da se akvarijum stabilizuje? Negde sam pročitao oko 2 nedelje.

Ovaj test koji imam meri PH na pola stepena preciznosti(7, 7.5, 8 itd) E sad jasno mi je da se PH meri na logaritamskoj osnovi i da je jedan stepen PH više u stvarnosti desetostruko veća kiselost, ako si na to mislio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cikliranje traje od 4 - 6 nedelja ako kreces od nule, a oko u novo formirani akvarijum sipas malo ( casu , litru ili dve ili vise ) vode iz nekog formiranog akvarijuma, onda taj ciklus traje i krace.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo filter da ozivi ti treba min 21 dan a sto se PH tice sam jednom experimentisao i to sa skoljkama ne sa puzevima iskljucivo sa skoljkama. Uzeo sam skoljke iz Tise i izlomio sam skroz na sitno to prokuvao za dezinfekciju i stavio u mrezicu koju sam smestio u filter i smanjio mi je PH u akv. Ima jako puno prirodnih resursa skojima mozemo da regulisemo ph vrednost eto sad sam i ja dao neku ideju al ja ovo vise ne mogu da radim jer mi treba jako puno skoljke Very Happy da bi smanjivao ph.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Ovaj test koji imam meri PH na pola stepena preciznosti(7, 7.5, 8 itd) E sad jasno mi je da se PH meri na logaritamskoj osnovi i da je jedan stepen PH više u stvarnosti desetostruko veća kiselost, ako si na to mislio?


Ne samo to, nego bas tako kao sto sam napisao, zasto ti je bitno sada da znas koja je pH vrednost vode koju ces sipati u akvarijum?
Nemoj da obracas paznju za sada, zanemari pH vrednost. Kada akvarijum bude u funkciji mesec-dva, onda izmeri pH. Ali opet, sa tim testom ti je sve jedno. Ako odlucis da dodajes CO2, izmeri pH. Izmeri ujutru, pa izmeri uvece. I sta onda? Hocu da kazem da, ako znas zasto meris pH onda ga meri, ali u tom slucaju znas i da ti test trake ne daju upotrebljive podatke, a ako meris pH samo zato sto negde pise da je neka vrednost optimalna za nesto, onda nemoj da se opterecujes i da se bakces sa tim nego uzivaj, a pH ce biti koliki treba da bude, osim ako nesto gadno ne zabrljas Smile.
A kada ti stvarno bude trebala tacna pH vrednost, onda lepo pozajmis od nekoga digitalni pH-metar i meris do mile volje. Smile

Sto se tice tvrdoce, tu je prica sasvim drugacija. Pozeljno je znati bar neke orijentacione vrednosti. Ta vasa cesmovaca je bas ekstremna, dobra je jedino za stalaktite... Smile
Da li ti se uopste isplati da je mesas sa kupovnom vodom? Na duze staze bice to pozamasna cifra...
Ako ti treba za neki mali mresni akvarijum, odlicno resenje, ali za veliki ukrasni...
Ne znam stvarno sta pametno da ti preporucim u vezi ovoga, neko rece kisnica, ali kakva je ona hemijski/bakterioloski?
Srecno! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Bravo Bravo Bravo ima dosta razloga zasta je ovo napisao Blue. pH je varljiva i njeno merenje moze da posluzi ako imas neke specificne potrebe ili ako si nesto zabrnjao. Tema moze da se prosiri na jedan veoma dugacak dijalog .... ko ima volje moze da pise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Ta vasa cesmovaca je bas ekstremna, dobra je jedino za stalaktite... Smile


Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License