----------------------------------- vacko000 Pet Dec 21, 2018 10:06 am ----------------------------------- Ja imam Juwel Rio 180. Filter jeste mali, ali nemam nikakvih problema sa njim, redovno ga čistim i to je dovoljno. Naravno sve zavisi koje i koliko ćeš ribica držati unutra. Što se svetla tiče, LED fabrično Juwel osvetljenje nije dobro. Razgovarao sam sa ljudima u Akvarijum centru koji su je testirali i nisu baš oduševljeni, mislim da je skoro izašla nova verzija LED rasvete koja ima neke dodatne diode (mislim da su crvene dodali) pa bi trebalo da je bolje, ali ne znam nikoga ko je imao iskustvo sa tom novom. Kod mene je T5 osvetljenje, jedna sijalica je fabrička Juwel High Light Day i jedna je Arcadia freshwater pro, obavezni su reflektori ako želiš bilo kakv uspeh sa biljkama. To sve je na granici za neke srednje zahtevne biljke, idealna varijanta je dodati još jednu konzolu fabričku sa dve t5, ili makar još jednu neonku nekako ubaciti. Na ovom linku možeš pronaći nekoliko Juwel akvarijuma sa redovnim fabričkim T5 osvetljenjem, sa duplim fabričkim osvetljenjem T5 ili LED pa proceni sam: [url=https://tropica.com/en/inspiration/]Tropica Inspiration