----------------------------------- stojkess Sub Nov 05, 2016 1:28 am dilema oko ribica ----------------------------------- Prvi put sam oformio akvarijum, nakon cikliranja od tri nedelje ubacio sam prve ribice komunalce , prvo četiri algara , pa zatim 4 muljaša.... Moje pitanje za iskusnije akvarističare glasi da li smem za jedno nedelju dana ili 10-ak, ubaciti odjednom npr. : 10 kom. kraljevskih neonki 10kom. mikrorazbora galaxi 2kom. ramireza ili moram postepeno tipa 5 po 5 na 7 dana ili .....kako već? i koliko bih smeo držati maksimalan broj ribica u akvarijumu od 125 litara , 80x36x50 , akvarijum je biljni ----------------------------------- Bojan Sub Nov 05, 2016 6:35 am ----------------------------------- Mozes sve ubaciti slobodno :wink: ----------------------------------- stojkess Sub Nov 05, 2016 3:32 pm ----------------------------------- Aha znači može, super, hvala ti na odgovoru :):):) ----------------------------------- Arpad Sub Nov 05, 2016 8:25 pm ----------------------------------- Ja sam 50ak ribica od jednom ubacio, do duse ne mnogo vrsta, 20 neonki, 20 tanihtisa i 10 corydorasa, kasnije sam dodao jos koju :) Sto ih vise ubacis od jednom lakse ce im biti kasnije, odma se grupisu i odrede hijerarhiju i mnogo lepse funkcionisu :D ----------------------------------- stojkess Sub Nov 05, 2016 8:53 pm ----------------------------------- Ma da , nego vidim ovde na forumu da su ipak više za to da se ne ubacuju ribice odjednom , veći broj , nego postepeno, pa je mene bunilo šta da radim sa jatnim ribicama, tipa 10 neonki je ok, ali zamisli sad treba tri po tri ... bezveze, ispoštovao sam početak, nisam hteo odjednom , ciklirao sam 3 nedelje i ubacio prvo komunalce , prvo 5 komada a zatim još 4 komada u razmaku po nedelju dana i onda sam došao u nedoumicu šta dalje........... hvala vam na podeljenim iskustvima ----------------------------------- stojkess Sub Nov 05, 2016 8:56 pm ----------------------------------- Arpade pošto imaš preko 50 ribica koliki ti je akvarijum ....? ----------------------------------- Arpad Sub Nov 05, 2016 9:04 pm ----------------------------------- 200l mi AQ... a ukupno imam oko 70ak ribica mahom su jatne, nema mnogo vrsta :) ----------------------------------- stojkess Sub Nov 05, 2016 9:13 pm ----------------------------------- Aha , baš sam se pitao koliko smem da ubacim maksimalno ribica uz svoj aq od 125 litara, znači mogao bih 30 do 40 ribica da ubacim :D e hvala ti na informaciji javascript:emoticon(':D') ----------------------------------- Arpad Sub Nov 05, 2016 9:25 pm ----------------------------------- Aha , baš sam se pitao koliko smem da ubacim maksimalno ribica uz svoj aq od 125 litara, znači mogao bih 30 do 40 ribica da ubacim :D e hvala ti na informaciji javascript:emoticon(':D') Drago mi da sam uspeo u necemu da pomognem ;)