----------------------------------- Zivadin Uto Jul 20, 2021 10:46 pm Dimenzije stakla za akvarijum ----------------------------------- Planiram izradu akvarijuma 170x42x50cm visina, e sad narucio bi staklo i sam ga zalepio samo me zanima koliko mm treba ostaviti za silikon? Prednja i zadnja stranica ce biti 170x50cm, e sad ne znam koja bi trebala biti sirina bocne stranice i duzina dna? ----------------------------------- Ch.e.d.a. Pet Jul 23, 2021 12:56 pm ----------------------------------- zavisi koje ces staklo koristiti, ali sa tim dimenzijama akvarijuma bolje je uzeti profesionalno uradjen akvarijum, nego rizikovati sam. No ja sam ostavljao 1-2mm za silikon kod manjih akvarijuma kad sam lepio, do 60l. ----------------------------------- nikouro Pon Jul 26, 2021 8:36 am ----------------------------------- Meso silikona od 2 do 3mm. Obavezan Saudal. Koja debljina stakla ? Od debljine stakla zavise mere akvarijuma tj stranica. ----------------------------------- Zivadin Čet Jul 29, 2021 12:23 am ----------------------------------- Da, zaboravio sam da napisem da ce staklo biti 10mm i da ce akvarijum imati uzduzna ojacanja, mozda i dva poprecna. ----------------------------------- Peku Pet Jul 30, 2021 11:15 pm ----------------------------------- Da 10 nije tanko? ----------------------------------- Zivadin Čet Avg 05, 2021 11:56 pm ----------------------------------- Ne bi trebalo, posto je dubina samo 50cm a radice se i ojacanja ----------------------------------- Zivadin Čet Nov 04, 2021 10:05 pm ----------------------------------- Niko da napise dimenzije? A bas sam hteo da se oprobam u lepljenju malo vecih akvarijuma... ----------------------------------- nikouro Pet Nov 05, 2021 10:25 am ----------------------------------- Evo jedne stare slike. Naravno, nije lepljenje akvarijuma sklapanje masinskog dela. Milimetar tamo ili onamo moze da se upasuje i da se na kraju ne primeti http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_125853884_Dim%20Aq.jpg