----------------------------------- Mark Uto Nov 15, 2016 2:31 pm Dinitrirana smola ----------------------------------- Potrebna denitrirana smola, da li mi neko moze dati neki kontakt gde mogu nabaviti. ----------------------------------- io Uto Nov 15, 2016 7:07 pm ----------------------------------- http://www.tehnosam.rs/ ----------------------------------- io Uto Nov 15, 2016 7:08 pm ----------------------------------- salju postom, pozoves u kontakt i dogovoris se sve za minut . ----------------------------------- Mark Uto Nov 15, 2016 10:50 pm ----------------------------------- Hvala @Io . Dobio sam link i ranije ali nisam naso na sajt smolu, ali pozvaacu ih u tom slucaju sutra. Da li ce smola skupiti sve da ne ostane nista biljkama, trebalo bi da imam nane, pa zbog toga :) ----------------------------------- io Uto Nov 15, 2016 11:28 pm ----------------------------------- mozda je nisu naveli kao posebnu komponentu, ali pre 2 godine su meni poslali bez problema , i brzo je stiglo . tad je moglo i na pola litra da se uzme cini mi se, sad je mozda ceo litar doza za slanje. taj covek sto mi se javio me je pitao samo za adresu i koliko treba i bukvalno je za dan il dva stiglo :) biljkama nece nista biti, i ja imam nezahtevne kriptu i nanu i kriptu usterijanu i lepo rastu sve , ne smeta im smola uopste. ----------------------------------- Mark Uto Nov 15, 2016 11:39 pm ----------------------------------- Hvala, Znam da se na 3 meseca vadi itd. ali me interesuje kako ide zamena vode kad koristis smolu? Da li si koristio neke testere? Neki je veoma hvale itd... ----------------------------------- io Sre Nov 16, 2016 12:20 am ----------------------------------- ne vadi se na 3 meseca, nego bi trebalo da se regenerise na 6 meseci, tako sto u neku posudu s vodom, recimo teglu onu vecu od 2 l sipas 4 velike kasike kuhinjske soli i ostavis 24 h. tad smola ispusti sve sto je pokupila i voda bude braon ali providno kao caj, i onda dobro isperes smolu od soli (ili ostavis u cistoj vodi jedno 2-3 sata bar) i vratis u filter. sto se menjanja vode tice, menjam jednom nedeljno uvek, nekad mozda i 8-mi ili 9-ti dan kako kad. nikakve bolesti nemam u akvu pa mogu reci ga je stvarno dobra u tom smislu, za moje potrebe je ok, a za testere ne znam. mozda je neko merio, ja nisam, jer drzim nezahtevne biljke, (kripta, kr.usterijanai nana) a ribe ne razmnozavam pa da mi je bitno koliko cega ima u vodi ili neki parametri, jer redovno menjam (sa cesmovacom). mada su mi se ove neke ribe namnozile ko da je dzabe, ali ni malima ni odraslima ocigledno smola ne smeta i parametri odgovaraju cim se mnoze ko gupike, ne znaju za sezonu :D