----------------------------------- No 1 Ned Mar 18, 2018 9:14 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_63389870_29177423_10211549904083703_6986570161301471884_n.jpg Kod mene se to ogledalo u ovom obliku kao na slici, s tendencijom sirenja ali ne tako velikom brzinom... i to u sredisnjem delu akvarijuma najčešće. Evo jedne prepiske izmedju mene i koleke Lakija urednika: Koristio sam DinoX preparat, 7 dana, a zatim odlio 15 l vode. Trenutno stanje vise nego odličo. Laki: Meni je hidrogen peroksid do sad uvek vrsio posao po formuli 1ml na 10galona (1ml/10l sam ja stavljao),totalni mrak 3 dana bez izmena vode i bez doziranja icega,nakon izumiranja gamadi zamene vode od po 10% za 10-tak dana.pitam jer su mi se pojavile i niakko da odu te sam primoran da opet odradim seansu,a i dinox mi je na raspolaganju,al bih prvo pokusao oprobanu verziju. Zoran: A imao si dinoflagetele Laki: da ,imao sam u starom akvartijumu i akvarijumu brata koji sam odrzavao,ako se secas (rio 125),i evo ih sad opet u kombinaciji sa ciano,a da neznam odakle ih, sve merim sa salifertom NO3 ispod 3 ,PO4 ne pokazuje,SiO2 nesto u tragovima zanemarivo... Izgubio sam dosta korala i bas sam u problemu ,jer ga nisam shvatio ozbiljno,sve je pocelo kad sam cackao po grebenu i izbacio kamen sa vrha koji je ujedno bio i najveci tripujuci da mi smeta pri cirkulaciji vode jer mi je greben delovao previsoko.Evo sad muku mucim,javicu se na forumu kad sve ovo nadam se prodje kako sam prosao,i vreme me ubija(nemam ga)te sam skroz nesto u kanalu po pitanju akvarijuma. Alge me pojedose,prekrile pola grebena.Prekrile korale,prvo pocelo zanemarljivo u cosku pa buknulo od jednom,polipi se nisu mogli otvarati.Sad kao nesto utihnulo al se i dalje stvaraju na pojednimim mestima sa tendencijom sirenja sto cijano sto dinosi.Sumnjao sam na membranu rodi al mi je tds 0 uz silikat prefilter.So promenio isto i vratio se na red sea ,prestao sa balingom ,sad cu da mu odradim seansu pa se javljam,znas da nisam neko ko se moze smiriti dok problem ne resi,jednostavno me vreme ubija te nemam vremena da se tome potpuno posvetim.Zao mi korala sve se bilo razraslo i najednom frcccccc,Ali sta je tu je . Zoran: Jel ti stanje slicno ovoj slici sto sam postavio? Laki: Ume to i gore,cak i po pozadinskoj karlici i na kamenu,dok jer kod tebe samo po pesku.Oni se prenose jednostavno smo ih navukli,a silikati i fosfati ih pospesuju. Preparat za tretiranje : DinoX slika http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_63389886_29133291_10211549934564465_2579097638330512293_n.jpg U cilju prenosenja zapažanja , iskustva, i korisnih saveta morskim akvaristima.