----------------------------------- Čoks Čet Avg 22, 2013 3:32 pm ----------------------------------- 1.Izbaci skalare iako si vec znas zasto su zajedno!? Planiram nabaviti još jedan akvarij u kojem ću ih vjerojatno odvojiti. Ako će svi biti očišćeni od nametnika, onda nebi trebalo biti problema, a i puno su manji od Diskusa tako da nevidim neki problem 2.Gde si procitao da UV filter radi 24h ?!?? Vise stete tako napravis nego li koristi. Mislim da 11W nije prejako i nalazi se sam na jednom manjem filteru, zasto nebi trebao raditi 24 sata Odlučio sam se na 24 prije svega jer tako je bolje za rad i vijek UV žarulje 3.Taj akvarijum je mozda taman za 11 diskusa Napisao sam da ću napraviti selekciju, a i nikada neznaš kod ovakvih akcija da li će neki riknuti (mislim na seljenje od drugih vlasnika i različitih uvijeta života i navika 4.Posto su diskusi odrasli ne treba ih hraniti vise puta,vec 2x dnevno koliko mogu da pojedu za 2min. Imaj u vidu da je artemia a pogotovu larva komarca jako hranljiva zato ne preteruj. Nigdje nisam napisao da ih hranim više puta dnevno, nego sam samo naveo čime ih sve hranim 5.Smanji malo svetlo cini mi se da je prejako slikano je Iphone-om pa izgleda jako sjetlo, donja slika prikazuje bolje razinu svjela.[b] Savjet mi je najpotrebniji oko toga kako sa filterima tokom tretmana i da li je bolje raditi tretman prije nego odem na godišnji. Nisam planirao ovu situaciju, ali što je tu je. Neznam kako će reagirati na to da poslije tretmana moram promijeniti 80% vode, a to znači voda iz vodovoda samo tretirana FFM-om (hladna sa dodatkom prokuhane da je brze temperiram) Btw, Plavi diskus je bolje danas i mjehur se smanjio dosta, još se vidi ali je bolje. Hvala na odgovoru!