Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi 240l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onaj moj post iznad, imaš dole album dugme, ubacio sam slike (samo da nađem i temu pa da obnovim), vidi se kako je napredovao echinodorus.
Dosta vrti voda pa plutajuče landara okolo dok se ne zaglavi negde Smile Mislim da nema ni tri nedelje kako sam ubacio, bilo je možda 5 biljki. Rastu nove na listovima velikih, list polako truli a dobiješ bar jedno dve do tri po listu. Tako da je tu sada sve i svašta, staro-novo, malo-veliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 10:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jumbo echinodorus.Takav list i ja hocu.Cim resim rasvetu krecem u akciju:).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako je kod tebe stanje sa tim. Meni čovek u radnji ubrao sa grane koja je mislim čak bila van akvarijuma i poklonio mi, nije ni koren imao Smile
Rekao mi je koji je echinodorus ali sam zaboravio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene ima svega i svacega,ako ne tu je RF.Bas bi mi lepo legla 2 veca busena.Znaci kod tebe sve fino raste ispod0.5w kolko sam video.A kako se neonke povezuju da bi bile na jednoj uticnici ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 27, 2014 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu sad da slikam:
Bukvalno jedan Alu profil u kome je elektronika i na krajevima nosači. Sa obe strane imaš one džekove kao za kasetofon (ne mogu da se setim naziva):
Image
Na jedan staviš kabl (oko 100-200 dinara je 2m) a sa druge ih spojiš kratkim kablom (dobija se uz njih). Lampe se uključene u cenu, nema onih plastični poklopaca koje ionako skineš. Negde oko 2500 dinara (možda 100-200 više, imao sam neke kablove kući) je ispalo 2x120 cm od po 28W i 3x60 cm od po 14W (otišla u kujnu jedna od 120 cm).
Ovo je uzeto u radnji, kažu da ima na buvljaku još jeftinije. Meni je sve, 3 akvarijuma (jedan kornjačin) na jednom tajmeru. Svetlo u svetlo i u overtank SOBO kod kornjače (ima utičnicu), a SOBO u tajmer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se odlucio za 2 stedljive sijalice.U pitanju su Panasonic daylight od 22w ,1450 lm i 6500k.Planiram nezahtevnije biljke tipa echinodorus ,krypte,nane i valisnerie, a i lakse mi je da montiram na ovu moju skalameriju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti đavo, uvijena neonka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haha bukvalno.Nego sto me buni ova deklaracija sto kaze 22w daje 100w.Koja je fora tu? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to su fore prodavaca, šatro menja 100W, zapravo se odnosi na običnu sijalicu sa grejnim vlaknom, nemoj da te buni, 22W je 22W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da dodam, za ove Blacwater akvarijume sa diskusima mnogo bolje čučne neka neonka sa manje Kelvina (2700 ili 3000) jer daju žućkastu boju koja je ekstra za Blackwatter ako hoćeš baš biotopski akvarijum.


Poslednji izmenio nemanjask dana Čet Okt 30, 2014 10:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Okt 28, 2014 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra im je fora Very Happy.Ja sam mislio da pravim jaku senku sa nekim biljkama koje rastu visoko i sire se po povrsini.Bas kao sto ima nesa69 sa valisneriom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacena rasveta i bilje..


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš da probaš sa običnom sijalicom ili minjonkom od neke lampe kako bi izgledalo na oko 3000K. Meni kad je LED oslabio, pola pregorelo, je bila otprilike ta boja. Lično mi se ne sviđa, ribe kao da pogube boju, prilično čudno izgledalo, nekako mučenički Smile mada biljkama nije uopšte smetalo.
Za senku možeš da ubaciš još i jedno pakovanje Ceratopteris cornuta plivajuće biljke, ima lep koren koji visi u vodi i prilično velike listove. Imaš kod RF.
Još kad ti bukne valisnerija Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedno pola metra valisnerija da pooraste pa da vidimo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Pet Okt 31, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da si trebo da ih jos neko vreme cuvas u manjem aq. gde bi sto cesce radio zamene vode a i sto lakse sifonirao a i mnogo je prakticnije.
Ja sam mojih 7 kom cuvao u 80l i menjao svaki dan po 30% vode ... golo dno zamena i sifoniranje 5min. Bravo

inace evo kako treba da napreduje diskus
kaze Smile Discus-Hans Stendker USA
Approx. grow Stendker Discus


2~2.5"... 3 months
3~3.5"... 4.5 months
4".......... 6 months
5".......... 9 months
6"......... 18 months
7"+....... 24 months

1 инч = 2.54 cm

znaci nije samo ishrana bitna za rast diskusa, cak je mnogo bitnija sto cesca zamena vode, higijena ,temp. dr. fish
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 240l juwel rio Kimi94 Akvarijumi 6 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License