----------------------------------- plavsic88 Sre Nov 27, 2013 12:57 am ----------------------------------- Necemo ni uspeti druze da probudimo dosta ljudi koji na ovom forumu imaju diskuse,ne znam zasto ali aj sad.. U potpunosti se slazem sa tvojom odlukom oko drzanja riba od samog nekog pocetka tj od male ribe do matice.Ja sam imao nesrecu da donesem neke pogresne odluke i dobrano usporim i zeznem svoje ribe,i to me je dovodilo do ludila jer sam se trudio i mnogo ulagao u celu pricu,a nista mi se nije vracalo. I dovelo me je do toga da sam hteo da sve razbucam i oladim od hobija,jer sam vodio bitku sa vetrenjacama.I zbog toga sam i prodao/poklonio svoje prve diskuse i iskoristio dobru ponudu da pazarim nove :) Malo me zabolela cinjenica da sam zakazao,ali na kraju,to je sve igra,ljubav i ucenje,tj skola,a dobra skola se placa :) E sad,nekog ce zanimati mozda sta sam zakazao... Prvo sam zeznuo sto sam ubacio ribu na 5cm u 2m,drugo,posto nisam imao iskustva sa tolikom litrazom i tadasnjim tipom filtracije bilo je problema sa prljavstinom sto nikako ne sme da bude u akv sa diskusima,pa sam morao svakodnevno da sifoniram i slicno sto takodje smeta ribi jer je vec mala i izgubljena u onoliko vode,pa jos i neko crevo i ja na staklu svaki dan.I na kraju,takodje iz neiskustva skoro skroz zeznuo stomacnu floru i faunu... sto cuda...