----------------------------------- krlle83 Sre Nov 27, 2013 2:25 pm ----------------------------------- Nenade poslacu ti na PP zasto sam odereagovao onako u onoj temi. Ovo podrzavam i svaka rasprava ovde je konstruktivna. Ono sto sam napisao nije iz knjiga vidi se dok se cita vec je moje iskustvo i moj savet. Elem,ja sam operisan od biljaka. Umem i znam da napravim sve od police do enterijera,sve lepo zamislim u glavi i realizujem samo me biljke da me prostis j.... Da ne bude da prepisujem iz nekih knjiga,ima jedan clan ovde Kele78 kome sam putem 50 pp vodio ga od prebacivanja para pa do 2 nedelje malaca. Da pojasnim,svuda pise koja voda se namesta,ali nigde ne pise milion drugih stvari (koliko stara voda,ishrana para,menjanje vode,sta sa ikrom,kad pocinje ishrana malca,menjanje vode kad i koliko,ishrana malca kad i koliko,prebacivanje malca itd.). Ko bi krenuo da mresti susreo bi se sa svim tim stvarima. O mrestu ni jedan odgajivac nece napisati nista a necu ni ja. Zasto bih? (ako sam vec malogradjanin i ne pomazem nikom). Dakle,Nele verovatno si me pitao zasto ne Srce zbog drugih ljudi. Srce je tesko svarljiva hrana,drugo pospesuje neke bolesti,trece jako prlja vodu i time stvara visak fosfata i nitrata. Ribe koje su mi najstarije sam prebacio u mresni,jos se navikavaju mesec dana i jace nisu bacali. Druge dve koje su poluodrasle su mi se uparile. Neverovatno neko od 10 riba nema ni jedan par,meni se odvajaju. Sad Onix,sto se tice vode. Nemam para ni ja za RO ali cu da mozgam kako da napravim vodu. Smisljao sam i aparaturu DIY za smole to je jedna solucija. Druga je da imas bure i sa malom kantom i tresetom vrsis cirkulaciju. Treca je kupovna voda za koju sam racunao negde oko 2-2500 din za ceo proces.