----------------------------------- Icethunder Čet Dec 01, 2016 10:25 pm ----------------------------------- Hvala bolje vas našao :) Korigovao Co2 i postepeno pratim situaciju,dok je ne dovedem do željenog nivoa.Ribe još uvek deluju uplašeno. Pričali smo na tu temu,veća riba će svakako imati veću potražnju O2.Taj odnos CO2/O2 igra stvarno ključnu ulogu. Da upravo tako i koristim cevku koja vraća vodu u akvarijum okrenuta je na gore pod nekim uglom tako da solidno talasa površinu vode i daje mi mogućnost da ubrizgam više CO2 a da ribu koliko toliko držim na bezbednom ostojanju.(dobar protok i cirkulacija vode bi išla sa ovim pod ruku) Definitivno ta razmena gasova preko površine vode radi dobru stvar. Tvoje bilje izgleda sjajno,kolika je temperatura kod tebe? Dobro zdravlje biljaka i njihov dobar rast svakako utiču na ravnotežu CO2/O2 A ovo za vlagu me nasmeja u pozitivnom smislu,ulazi tašta i videla gde smo postavili krevetac i kreće,što ovo,što ono :greska: :bang: :mrgreen: Neznam ni sam,parno grejanje dobro radi u celom stanu pa takoreći brzo isušuje sve ono šro ispari,ali tvoja sugestija je na mestu,svakako ćemo razmisliti još jednom.Hvala i tebi i Teu na podršci :bravo: Strpljen spašen :D