----------------------------------- Gangster Čet Mar 16, 2017 10:00 am ----------------------------------- Ja stvarno ne znam sta ti citas i sta ti nije jasno? Napisao sam ti gore u postu kako se obicno koristi, a na pomenutom linku niko ne koristi UV neprekidno, osim jednog koji je dao primer velikih sistema i velike kolicine riba... I proizvodjaci UV lampi, mislim na one za akvaristiku, na svojim uputstvima ne preporucuju upotrebu lampi 24/7. Evo ti izvuceno sa linka, a pazljivo citanje je majka mudrosti: mac31: "koristim ga samo kad mjenjam vodu i to kratko..." Gwyneeth: "na se da se UV ne koristi na vise od par sati tjedno, sto moze biti rasporedjeno na par minuta na dan ili jednom-dva puta tjedno, bas da bi se izbjeglo to sto spominjes. NItko normalan nece ukljuciti sterilizator 24/7, valjda :D" nenchiTIS: "UV i da i ne! Koristan je, ali nije neophodan. Nestrucno rukovanje moze izazvati puno vise stete nego koristi. Ako ga i nabavi, nikako ga ne koristiti NON-STOP, 24/7" dossier: "ja ga koristim 3 puta u mjesecu 1. 15. i 30. na 3 sata cisto da mi procisti vodu...naravno da nitko ovdje ne govori o koristenju uv-a 24/7!!" :zop: