Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 diskusi u 240l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joniko, vidim ja da ćeš uskoro ti put Bele Crkve. Imamo jednog OPAKOG uzgajivača diskusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 5:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

joniko
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa bio sam i do Indjije, do Miroslava Kusmuka, lepe ribice ima.

nije mi problem da dam novac za ribu , jer zelim da bude najbolje klase

zamena vode, pretpostavljam klasika 1/3 jednom nedeljeno + ciscenje filtera, tako radim vec godinu dana i nikad nisam imao nikakvih problema sa ribicama, sve fine i zdrave, uspeo sam ramireze i apistograme da uzgojim cak

doduse sve su zenke, valjda zvog tvrdoce vode, ali i to ce da se promeni kupovinom uredjaja..

kupujem tek akvarijum, treba tu da se postavi pesak.. pa biljke, pa algari , pa onda tek dolaze u plan ribice, pa rekoh na vreme da pocnem sa pricom. a diskuse... zelim da imam vec dugo vremena.
nije da ih ne bi hranio smrznutom hranom, moje patuljaste ciklide pa i tetre hranim sa 3 tipa hrane, diksus tetra, biljna neka tetrina hrana (alge valjda), i smrznuta hrana koju sam pravim (tj moja majka, ja da ukljucim mikser, nesto bi sigurno eksplodiralo) koja se sastoji od cureceg srca, govedje jetre (domace meso sa sela , sto bi se reklo organski), banana, spanac, aleva paprika, zumance . msm da je to ceo recept.

da kupim vec odrasle maticne parove, nekako, nije mi gust. volim da vidim ribu od malena, kako napreduje, ponasanje , pubertet.. itd.. pa da planirao sam ili od nasih ili od inostranih odgajivaca, tako na nekih 7-10cm malce neke da uzmem, dacu ja i 100e za malca ako je neka aaaa proverena klasa

opet sa druge strane nikad nisam odgajao diskuse... pa se malo i pribojavam da ne uprskam neke stvari. pa sam i razmisljao da uzmem za pocetak neki jeftin par malaca.. pa da gledam narednih god dana kako i sta ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bjelos
Urednik
Urednik



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 148
Lokacija: NYC

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je to ok osim izmena vode. Sa njima ti je pravilo sto vise, to bolje. Moja preporuka minimum 50% nedeljno. Jedu mnogo, onda ti znas sta vec mnogo, samim tim imas dosta nitrata i nitrita koji im usporavaju rast i ma koliko aaa klasa bila na kraju dobijes zakrzljale ribe. Dok me je najvece ludilo treslo, menjala sam vodu svaki drugi dan po 30%. I naravno, sto bolja filtracija. Sa ove strane bare odgajivaci i poznavaoci ove ribe preporucuju 10 puta da se obrne voda na sat i 90% njih u svojim ukrasnim akvarijuma imaju refugiume.

Evo jedan koristan link:
http://www.youtube.com/watch?v.....ture=share
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joniko
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

definisite zakrzljalog diskusa? mene to asocira iskljucivo na velicinu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotografija ti govori vise od hiljadu reci.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako najlepsa riba moze da izgleda odvratno,neverovatno...U potpunosti se slazem sa bjelos oko zamene vode itd...Ja licno menjam nedeljno oko 30-40% vode,ali zato imam oko 100l filtere sa dobrom filter masom,i nemam problema sa kvalitetom vode...Uzmi lepo jato mladih diskusa,ceo akvarijum podredi njima,i najbolje iz mog nekog iskustva kad su bas mali da budu sami u akvarijumu,brzo se poplase i povuku,sto sa sobom vuce svasta...a kako ti se riba bude razvijala polako sa njima ti razvijaj akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto vise citam, sve vise shvatam da za diskuse zaista treba imati strpljenja i znanja...a pre svega ljubav prema ovoj ribi. U tome i jeste velicina gajiti njegovo velicanstvo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljubav, volju i strpljenje a znanje se vremenom stice. Iz licnog iskustva mogu da kazem da je dzabe teorija bez prakse.
Kad dodjes u situaciju da "bezis" sa posla jer ti neko od ukucana javlja da se ribe cudno ponasaju onda znaj da ti je totalno uslo pod kozu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogotovo ako ti je puko akvarijum...ti kazi nesto, jedino bomba da ti eksplodira u stanu ne daj Boze bi dosao Razz
Sorry za offtopic Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E zaboravio si onu situaciju sa amonijakom. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodatak: Niste bili ubedljivi, drugacije se panici kad nesto procuri, znam ja svoju decu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad barem objasni ljudima o cemu pisemo :p
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi si poceo, pisi sad. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okay, dosli smo iz USA Bjelos I ja I nismo nikome pricali o tome. Pogotovo ne nasim prijateljima Teodosu I clanovima njegove porodice. Sve vreme sam jurio WiFi po aerodromima u Svajcarakoj I USA da ne bi posumnjao nesto I javljao mu se, tipa sta ima, kako si itd. Dosli kuci kod njih, oni otisli kod komsija. Sin im se zapanjio kada nas je video, ko da je duhove video. Zovi tatu I reci mu da je akvarijum pukao, jer kako drugacije da dodje Very Happy
On se uplasio pa rekao curi akvarijum ali ne sa diskusima nego neki drugi iz druge sobe...pa je bilo zacepi crevo, gde curi...huh...na kraju sam uzeo telefon I rekao dovlaci bre dupe ovamo!! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 24, 2013 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja poceo da mucam kad sam ga cuo, otisli od ljudi sa pole solje kafe hahahah....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 240l juwel rio Kimi94 Akvarijumi 6 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License