Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi za ,,pocetnike'' Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sukile3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jul 2016
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2016 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima ja sam najnoviji clan od danas ovde i imam 16 godina i bavim se akvaristikom od jako malih nogu cela moja porodica gaji ribice i eto od skoro sam poceo da gajim diskuse i skalare i eto zeleo bih da podelim neko iskustvo sa vama. Pa ovako svako je upravu ko kaze da diskusi nisu za pocetnike ja ove moje imam vec 3-4 meseca prvi put kad sma ih doneo u svoj akvarijum bili su jako beli od stresa ali posle nekoliko dana se prilagode nisu hteli nista da jedu, ako vasi novi diskusi se budu tako ponasali ne brinite,imam ogroman akvarijum od 300 litara sa 2 spoljna filtera i filtracija mi je preko 2000l, znaci morate da cistite filtere na svaka 3 dana to je jedino ogromna obaveza sto se tice diskusa i iskljucivo kisnica, barem su moji navikli bilo koju drugu vodu d a dodam odma dobijaju gljivicno oboljenje, temperatura je 29-30C, drago mi je sto sam privikao skalare na takvu temperaturu, e sad sto se tice toga kad neko kaze da se ne podnose sa skalarima to nije uopste tacno imam 30 riba, 19 skalara i 12 diskusa i diskusi izvanredno napreduju uz njih jer bukvalno kada je u pitanju hrana skalaru su alavi sto se toga tice u bukvalno su naterali moje diskuse da budu agresivniji od njih, PLASLJIVI UOPSTE NISU!!! Ne kriju se i to je najvaznije nemam vegetaciju i to jako su pitome nadam se da nece biti cudno ako vam kazem da hoce da se maze sve ribe sto je i meni jako cudno, hrana govedje srce i proteinske granule 2 puta na dan , govedjiim mada ja koristim svinjsko a granule kao uzina znaci pravo tovljenje i zagarantovan napredakkk! Very Happy Hvala svakom ko procita ovu novu temu i anravno svaki savet ne bi bio na domet da date. Very Happy Evo objavicu slike svoga akvarijuma, mada je jako sunce pa nece biti nesto kvalitetne. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2016 9:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Sukile3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jul 2016
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2016 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sukile3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jul 2016
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2016 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sukile3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jul 2016
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2016 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sukile3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jul 2016
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2016 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2016 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cudna izgleda bez zelenila, nekako mi diskus akvarijum nije ako nema bar malo zelenila, zasto 19 skalara i 12 diskusa ?
Da to nije malo bas pretrpano ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sukile3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jul 2016
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Jul 23, 2016 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa planiram mrest da radim pa eto a probao sam zelenise ali pojedu oni sve to mada sada moram neki veliki mangro panj da nadjem,ma nije pretoprano akvarijum je sirok 1,70m tako da imaju bas prostora ali ono u skorije vreme planiram da oformim parove skalara i da prodam zeleo bih diskuse da gajim samo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2016 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecno sa diskusima Bravo
Sigurno si dosta citao o diskusima po netu ! Prvo diskusi i nisu bauk kao sto ces procitati, jedino sto njima treba je dobra filtracija i cesta zamena vode !
Da bi porasli i oformili se kako treba ja sam menjao svaki dan po >50% vode Very Happy I da, jos jedan neprijatelj kod diskusa je STRES ! Mislim da imas previsa riba u aq.
t.e. imas riba za 3 aq Surprised Ja bi sa diskusima cuvao mirnije ribe ,neonke su proverna i lepa kombinacija Question Skalar i nije bas preporucljiva i najsretnija kombinacija .
Kod tebe su jos mlade ribe tako da jos nisu krenuli mrestovi ,podela teritorije itd Exclamation Sto se tice biljki i neces imati neki izbor ako ih drzis na 29-30*(kod mene nije bilo problema sa echinodorus-om ) ...
http://www.akvarijum.org/forum.....15668.html
Jos jednom srecno i samo napred Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2016 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sretno s diskusima Smile
Kao sto je cvijo rekao ja bi drugu kombonaciju s diskusima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sukile3
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jul 2016
Poruke: 8

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2016 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na podrsci pre svega,pa znate kako ja zelim malo da mrestim skalare pa ono vec mi je u planu da nabavim jos nekoliko akvarijuma,a da cvijo citao sam mnogo i isao sam kod takozvanih "diskus" gurua kako ja to kazem hehehe pa sam ukrao forice neke i tako,ja zelim da zavrsim ihtiologiju moji stricevi i otac su gajili sve moguce ribe bukvalno su imali po 2-3 sobe u akvarijumima pa ono tako da se uvek konsultujem sa njima,mada neki moj cilj je da prodam ove skalare cim se nadju parovi ne znam kakvo je vase misljenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Jul 24, 2016 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se mene tice jako je lijepa litraza Smile
Ako si u nogucnosti ja bi to razdvojio, ovaj ostavi za diskuse, drugi formiraj za skalare, dodaj jato nekih tetrica i uzivaj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljcice za pocetnike Sanja Ignjatov Tražnja 0 Ned Mar 17, 2024 7:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License