Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY Cistac stakla Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto malo ubijao vreme, nisam odavno nista pravio pa rekoh da postavim mali tutorial bice nekome korisno Very Happy
Pretpostavljam da dosta vas ima problem algi na staklu akvarijuma, ponekad predstavljaju pravu muku za ciscenje, pogotovo ako imate dubok akvarijum pa i nije zgodno gurati ruku do dna stakla. Ovaj DIY cistac se pravi veoma brzo i moze vam pomoci da se resite algi, slicno kao onaj magnet za staklo.
Od materijala vam treba:
- Drska za drzac (neka plasticna cev ili bilo sta sto moze da posluzi kao drska, ja sam koristio osovinu iz starog stampaca od nerdjajuceg celika)
- Sundjer (pozeljno krupniji, ja sam stavio obican jer krupni nemam)
- Komad zice
- Parce plastike (od stare kartice, kreditne kartice ili bilo cega drugog)
Image

Isecete sundjer tako da bude malo vecih dimenzija nego kartica
Image

Izbusite rupice na kartici na obelezenim mestima, kroz koje cete provuci zicu (mozete sundjer fiksirati i lepljenjem, ali uzmite u obzir da ga stavljate u akvarijum)
Image

Privezete sundjer za karticu, i na sredini privezete drsku koju ste odabrali
Image

Gotov cistac bi trebao ovako da izgleda Smile
Image

I naravno u akciji Very Happy
Image

Nadam se da ce nekome pomoci Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 9:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bas zdravo stalno gurati bakarnu zicu u akvarijum....treba koristiti zastitu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gibanitza
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 76
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Durex, Sico, Trojan Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve to moze i struna da odradi a da pritom ne osteti staklo. Durex nije za upotrebu pod vodom ... smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to kad ne zelis da ti se ribice previse mnoze upakujes u durex i pustis da plivaju smeh moze i strunom da se veze, nisam imao pri ruci Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, dobro .. uozbiljite se momci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 23, 2013 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Durex nije za upotrebu pod vodom ... smeh


Znaci da drugacije zastitimo ribu, dok ne izadje na suvo :DDDDDD


Moze i silikonom da se zalepi, ali je onda za jednokratnu upotrebu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Paki sto bi bilo za jednokratnu upotrebu? izdrzace pod vodom Very Happy mada silikon + sundjer ne znam bas Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Paki
Akvarista



Registrovan: 15 Okt 2012
Poruke: 122
Lokacija: Paracin,Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nece silikon stopiti sudndjer ako se toga plasis, pa neces moci da zamenis sindjer kada se pohaba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam i ja takav cistac stakla, s tim sto sam ga napravio od pocinkovane zice koja je presvucena plasticnom izolacijom. Ako ti ne smeta, mogu sutra da okacim neku sliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto bi mi smetalo Very Happy ma meni je trenutno pri ruci bila ova bakarna sa izolacijom, al moze da se zameni u svako doba ili strunom ili necim drugim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i ja da predstavim svoj cistac Smile

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A, pa nisi nam objasnio kako si napravio rupu i kako si sprecio spadanje sundjera Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kaosto sam juce obecao, evo i mog cistaca za staklo.

Od alata i materijala vam je potrebno sledece:
Image

Isecite oko 50cm pocinkovane zice sa plasticnom izolacijom i savijte kao na slici...
Image

Iz preventive, namazite silikonom deo zice koji ima kontakt sa vodom...
Image

Isecite parce sundjera i abraziva sa sundjera na odgovarajucu velicinu...
Image

Spojite sundjer i abraziv...
Image

Navucite sundjer sa abrazivom na zicu...
Image

Stegnite zicu motorcanglama (po mogucstvu sto jace Smile )...
Image

I na kraju to treba da izgleda ovako...
Image

I to je to. Lako, brzo, jednostavno, ne traumira ribe... A tek kada ga vide alge, pufff. Very Happy
Nadam se da ce nekome dobro posluziti ovakav model "dzogera" za staklo. Pozdrav!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2013 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto, kad se udruze akvaristi sta biva ... osta riba bez "hrane" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dimenzije stakla za akvarijum Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Uto Jul 20, 2021 10:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cene stakla? AleksandaT90 Ostala oprema 1 Sre Nov 11, 2020 12:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CENA stakla StefanB97 Ostala oprema 2 Čet Feb 28, 2019 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako mozemo biti sigurni da stakla/sp... Suncokret Početak u akvaristici 4 Pet Feb 15, 2019 4:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum od 220l sa debljinom stakla... Zivadin Akvarijumi 6 Sub Okt 13, 2018 11:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License