----------------------------------- vulex Uto Jan 03, 2017 8:37 pm DiY Co2 ----------------------------------- Naime napravio sam onaj sistem sa flasama jedna 2l jedna 0,5l sve lepo povezao zalepio toplim lepkom. Zanima me koliko vremenski je potrebno da pocne da radi?. U veliku flasu sam stavio 2x2dl Secera dolio mlake vode malo iznad polovine promuckao secer se otopio dodao kasicicu suvog kvasca i nista nema desavanja proslo vise od 1h. ----------------------------------- Strahinja025 Uto Jan 03, 2017 8:49 pm ----------------------------------- Mozda ti negde pusta. ----------------------------------- Luvias Uto Jan 03, 2017 9:02 pm ----------------------------------- Sta si stavio kao difuzor? ----------------------------------- vulex Uto Jan 03, 2017 9:06 pm ----------------------------------- Naliveno je sa pistoljem sa toplim lepkom i to onako momacki,stavio sam obican kameni rasprskivac. ----------------------------------- Blue Uto Jan 03, 2017 9:55 pm ----------------------------------- Sat - dva, zavisno od temperature i kvasca. Budi strpljiv, ali pazi da te ne iznenadi nocas. :) ----------------------------------- vulex Uto Jan 03, 2017 9:59 pm ----------------------------------- Ipak je proradilo posle dobrih 2h.. :D Sta si mislio pod tim da me iznenadi kaboom ili? xD ----------------------------------- brankorad Uto Jan 03, 2017 10:19 pm ----------------------------------- Prvi dan je reakcija malo jača pa pripazi na ribe. Ja to obično pravim ujutru, a naveče ispustim co2 da nebi bilo nekih problema sa velikom koncentracijom co2 u vodi. Kao difuzor mi se dobro pokazao filter od cigare. ----------------------------------- Luvias Uto Jan 03, 2017 10:32 pm ----------------------------------- Po meni nema boljeg diy difuzora od seta za infuziju, barem se meni tako pokazalo. ----------------------------------- vulex Uto Jan 03, 2017 10:36 pm ----------------------------------- Da li se sme ostavljati da radi 24h ili koliko je preporucljivo u toku dana da radi?. Malo mi je nezgodno za vadjenje a da ga gasim na ventilima to mi je nekako rizicno ipak je sve to plastika. Sta savetujete? ----------------------------------- brankorad Uto Jan 03, 2017 10:39 pm ----------------------------------- Ovo ne možeš i ne smiješ da ugasiš. Ja samo prvi dan uveče prekinem na crijevu i ispustim co2, već sam objasnio razlog. Inače ono što sam ja čitao je da se co2 ne gasi po noći. ----------------------------------- vulex Uto Jan 03, 2017 10:59 pm ----------------------------------- Luvias da li mozes samo da me uputis na temu za pravljenje difuzora od seta za infuziju..Hvala svima. ----------------------------------- Luvias Sre Jan 04, 2017 12:44 am ----------------------------------- Imas u temi co2 uradi sam 67 strana. ----------------------------------- Luvias Sre Jan 04, 2017 12:46 am ----------------------------------- Moze da se gasi nocu, tako sto odvrnes zatvarac boce taman toliko da gas izlazi iz iste. Ja sam gasio tako samo u pocetku dok je pritisak ja, posle mozes da drzis 24h. Nadam se da sam pomogao, srecno. ----------------------------------- Serene Sky Sre Jan 04, 2017 2:05 am ----------------------------------- Za sve koje koriste obican kvasac: Izvadite kvasac iz frizidera, stavte vodu da se greje, uzmete solju u nju sipate 2 kasike secera izdrobite kvasac i mesate dok smesa ne postane tecna onda dolijete mlaku vodu i ponovo promesate posle sat vremena bi trebalo da peni ili bar jako pucketa. Tad je smesa spremna da se sipa u flasu sa secerom i vodom. ----------------------------------- vulex Sre Jan 04, 2017 10:06 am ----------------------------------- Super, nasao sam hvala. Zanima me samo taj nepovratni ventil da ga stavim na crevce izmedju difozora i male flase? ili izmedju male i Velike flase? ----------------------------------- Luvias Sre Jan 04, 2017 11:48 am ----------------------------------- Nema na cemu, izmedju male i difuzora, mada ga ja nisam koristio. ----------------------------------- Serene Sky Čet Jan 05, 2017 1:14 am ----------------------------------- Izmedju difuzora i male flase.