----------------------------------- Baia Sub Okt 15, 2022 10:17 am ----------------------------------- @Reduktor: bez CO2 veliki broj biljaka ne uspeva uopste ili ne uspeva u obliku u kom akvaristi zele... I tu nema dileme dal mozda jeste ili nije. Naravno kad se sretnes sa dilemom da li da ne dodajes CO2 uopste ili da se cimas i pravis uradi sam varijante onda si poprilicno u pravu.... Ja bih radije isao bez CO2. Sa druge strane, i pravljeni CO2 daje efekte koji su cesto nedostizni za akvariste koji ne dodaji nista. Znam jednog takvog koga sad necu imenovati, koji je jako dugo buckao i dodavao secer kvasac i imao vrlo uigran i pedantan sistem koji je funkcionisao svrsishodno.... Samo sto je taj gorepomenuti pre svega pedantan i posvecen akvarista a takvih ima malo.... @Milivoje: Nemoj da te mi ovde obeshrabimo... Svakako probaj to sto si naumio i pokusaj da naicas svoj sistem dodavanja da bude sto mane opterecujuc za tebe a koliko toliko stabilan... Kao ohrabrenje evo ja cu ti napisati jednu moju ludoriju spocetka bavljenja akvaristikom.... Cisto da vidis kakvih se budala ima... Kada sam skontao da je sistem secer-kvasac nestabilan i da ako izbacim predfilter moze malo da bljucne smese i u akvarijum i da napravi karambol resio sam da pribegnem drugom metodu..... Na flasu sa smesom bih nakacio o aj veliki vasarski balon... Kako je reakcija isla balon se punio i cuvao co2... Takav co2 sam iz balona ispustao u prevrnutu kotilicu za ribice u akvarijumu gde se on usled kontakta sa vodom rastvarao.... Punoj kotilici je trebalo odprilike ceo dan da se rastvori tako da sam co2 dodavao prakticno samo 1 dnevno.... Pozitivno je sto sam imao enorman prirast biljaka koje su se tada dosta teze nalazile nego danas ... A negativan efekat je bio veliki crveni balon nakacen na flasu u spavacoj sobi... Koja je ujedno bila i moja decija, radna i soba za drustvo.... U najmanju ruku cudno plus svaki put sam morao da objasnjavam sta je to.... A da, balon pukne sam od sebe posle nekog vremena i manje vise soba uvek malo smrdi na kvasac.... Jbg sve za ljubav....