Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY gupi pond Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Čet Mar 19, 2020 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i jeste bara. Bukvalno samo voda i ribe. Padale su sljive i jabuke u baru Very Happy
Ubacio sam 5-6 ksifoa, 4-5 molija, gupike 10ak valjda, par koridorasa, 1 zenku balon molija i mladj balon molija na 1.5cm.
Izvukao sam isto to, 50ak riba na 3cm, 100+ riba na 2cm, i milion malih do pola cm.
Sta se desilo?
Mladj balon molija je vrlo malo napredovala, bas trazi truda ta riba... Do kraja leta to sto je ostalo je mozda doslo do 3cm. Njima izgleda ni prirodno okruzenje ne pomaze.
Sve ostale ribe koje sam ja pustio su postale bas velike, gupike dobile metalik boju od sunca, rubin ksifo pojacao boju na krv crvenu.

Jedini problem je sto sam kasno pustio ribe (juna meseca) pa mi se kasno zamutila voda, sto ti kazes da postane bara, i kasno mi se rasirila drezga. Zato su ribe skoro svu mladj potamanile. Kasnije se voda zamutila, drezga rasirila i odmah se pojavila mladj na sve strane.
Znaci, ako je cilj da se riba razmnozi onda obavezno ubaciti matice u kavez, da bi mlade ribe mogle da plivaju okolo i u bistroj vodi. To znaci da onda cesce treba da se hrane ribe, i ne treba preterivati sa brojem matica u kavezu.
Ja sam ovo napravio u selu gde je neko isao jednom u 10 dana i tada bacio hranu ribama.
Ove godine cu malo drugacije da uradim pa cemo da vidimo sta ce da se desi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 19, 2020 9:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License