----------------------------------- Zivadin Pon Mar 16, 2020 12:54 am DIY gupi pond ----------------------------------- Ako je tema pogresno postavljena u diy neka je admini prebace u pond tj. razmnozavanje (mada se tice i jednog i drugog) Naime s obzorom na situaciju (vanrednu) cenim da cu imati malo vise vremena da sprovedem u delo neke moje ideje, dugo sam razmisljao da li kupovati burice, kace, velike plasticne sudove i na kraju sam dosao na neku meni najsigurniju, najprakticniju i najjeftiniju ideju. Razmisljao sam da u selu iskopam rupu 1x1metar i dubinu 50cm, u tu rupu bi ubacio storopor od 5cm ili tanji i napravio kao kutiju (mozda i zalepim pur penom spojeve, a onda bi u tu kutiju od stiropora ubacio foliju za plastenike u par slojeva, mesto izmedju zemlje-rupe i stiropora bi popunio sitnim peskom za malteraciju. Iz kog razloga bi stavljao stiropor? pre svega sigurnosti, mogao bi da stavim i neko cebe pa foliju ali se plasim da bi neka izbocina ili kamencic pod pritiskom vode vremenom izbusio foliju a s obzirom da bi pond bio u selu moglo bi da se desi da ne primetim na vreme i da sve od u .... a drugi je sto mislim da ce stiropor dobro uticati na odrzavanje temperature. Mislim da je povrsina ponda sasvim solidna 1x1m (mnogo veca od bureta koje je duboko 1,5m a precnik mu je 60cm) i planiram da kad se steknu uslovi ubacim 20ak maticnih zeniki i par muzjaka. Voleo bi da cujem vase misljenje i eventualno koje bi mogle da budu lose strane.. posto nigde nisam video da je neko tako nesto radio a procitao sam mnogo tekstova i odgledao mnogo videa.