Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diy kanister filter saveti... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Scream089
Akvarista

Registrovan: 24 Jan 2015

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari spremam akvarijum za ciklide tacnije Altispinose za sada mi je na akvarijumu hang on ali za njih bi stavio nesto jace sa vecim protokom i sa vecom bioloskom filtracijom.Posto na postolju za akvarijum nemam mesta za spoljni prelivni,jedina solucija mi je ostala da to bude kanister filter koji bi isao ispod akvarijuma.
S obzirom da imam stari frizider za plazu koji se zatvara sa kopcama i dihtuje odlicno palo mi je na pamet da napravim sam kanister filter.Posto imam vec atman potopnu pumpu za vodu izbusio bih rupe za dovod i odvod vode a pumpa bi bila skroz u dnu filtera i izbacivala vodu nazad u akvarijum.Razdvojio bih naravno pumpu od filtracionih slojeva da je ne zapuse i stavio ventile na ulaz i izlaz da olaksam skidanje i pranje filtera.
Ukoliko neko ima neki savet kako bolje da uradim ili zasto da to uopste ne uradim voleo bih da saslusam jer uopste nemam iskustva u kanister filterima (da sam koristio ili posedovao neki).Ukoliko filter ispadne kako sam zamislio slikacu sve da se oduzimza pomoc i savete. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista

Registrovan: 13 Nov 2016

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Scream089 ::
Posto na postolju za akvarijum nemam mesta za spoljni prelivni,jedina solucija mi je ostala da to bude kanister filter koji bi isao ispod akvarijuma.

Ako bi stavio neku fotku trenutnog stanja akvarijuma i stalaže, možda bi od nekog dobio konkretan predlog,
kako da uradiš filter pored akvarijuma, jer to što kažeš da je jedina solucija ispod - nemora bezuslovno da bude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Scream089
Akvarista

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice slika vcrs ali knap mi je u zidu akvarijum mogu samo gore ili dole da stavim filter,gore je ruzno a unutra zausima mesto
Scream089
Akvarista

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slike,ali ide drugi akvarijum koji je knap od zida do zida mozda 5 cm razmaka sa obe strane.Unutrasnji ne bih stavljao zbog mesta i izgleda u akvarijumu
Scream089
Akvarista

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Blue
Urednik
Urednik

Registrovan: 21 Jul 2009

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Scream089 ::
Ukoliko neko ima neki savet kako bolje da uradim ili zasto da to uopste ne uradim voleo bih da saslusam jer uopste nemam iskustva u kanister filterima (da sam koristio ili posedovao neki).Ukoliko filter ispadne kako sam zamislio slikacu sve da se oduzimza pomoc i savete. Wink

Ja imam savet da se maneš starog frižidera i ne potopiš kuću. Smile
Ako si sa današnjim cenama kanistera ipak odlučan da ga praviš, bar nađi neki provereni dizajn koji ima potvrdu u praksi. Mnogo stvari može da pođe naopako...
Igor1980
Akvarista

Registrovan: 20 Feb 2015

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti je bezbednija varijanta top filter ako ima mesta
Scream089
Akvarista

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije jak argument,ne prihvata se.😁
Salim se,jasam inace zanatlija i volim da pravim sve i svasta,pored svega toga nije lose ustedeti na nekim stvarima.A frizider je hermeticki zatvoren sa onim zakackama sto se natezu tako da nije nista nesigurniju od obicnog kanistera,bar po mom misljenju.Iskreno racunica je da me izadje 3000 jeftinije pa zasto da ne.Trenutno sam na odmoru pa imam vremena da se zezam.Jedino sto ne znam po pitanju ovoga jeste da li je veliki pritisak vode u samom kanisteru,ali i da jeste izbacice se pre napoljenego sto ce puci i razliti se.Ali mozes da mi pojasnis u kom smislu mislis da se razlije jer sam ovde bas zbog vasih saveta koji ste iskusniji i postujem sve sto kazete i stavljam na razmatranje 😁
Scream089
Akvarista

PorukaPoslao: Čet Jan 04, 2018 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U dnevnoj sobi mi je akvarijum pa mislim da bi top filter bas ruzno izgledao🙂
Icecool
Slučajni Prolaznik

Registrovan: 29 Jan 2017

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupis ovakav top kao sa linka i miran budes. Ja imam tri komada na svojim akvarijumima i kod mene su se odlicno pokazali.
Imas da ih kupis u Gupiju u Zemunu.

https://rukminim1.flixcart.com/image/1408/1408/aquarium-filter/w/w/7/wp-880f-sobo-original-imaegxf373w3epah.jpeg?q=90
Lenji Lisac
Akvarista

Registrovan: 08 Avg 2015

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko ide ispod akvarijuma sto ne bi napravio sump umesto kanister filtera? Tacnije ukoliko ovaj akvarijum ispod ne kotistis, njega mozes taman za sump da iskoristis.

Ukoliko ti je do igranja sa friziderom obrati paznju na gumu za dihtovanje, da li je iz jednog dela ili ima preseke. Da li je dupla plastika ili iz jednog dela, ukoliko je dupla moguce je da ce doci do pucanja unutrasnjih stranica. Koliko je star fruzider i da li je plastika postala kruta?

Sigurnije bi ti bilo bure of tog frizidera ima vec tema o tome - http://www.akvarijum.org/forum.....17576.html - pa razmisli sa cime ces da se igras.
Scream089
Akvarista

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi se donji samo je bilo ugaseno svetlo kada sam slikao.Sve to ide napolje,tacnije oba akvarijuma cale nosi u stan posto su to njegovi i ubacujem moj veci gore a dole ce biti postolje za akvarijum posto hocu svu drvenariju da izvadim i da stavim metalne nosace.Sump mi je u redu ali ne bih da se igram sa busenjem i zasecanjem akvarijuma za preliv.Ili mozda gresim da ne postoji drugi nacin da sump funkcionise?
Scream089
Akvarista

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Icecool ::
Kupis ovakav top kao sa linka i miran budes. Ja imam tri komada na svojim akvarijumima i kod mene su se odlicno pokazali.
Imas da ih kupis u Gupiju u Zemunu.

https://rukminim1.flixcart.com/image/1408/1408/aquarium-filter/w/w/7/wp-880f-sobo-original-imaegxf373w3epah.jpeg?q=90

Za koju litrazu ga koristis?Koji je protok?
Lenji Lisac
Akvarista

Registrovan: 08 Avg 2015

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 1:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Overflow pipes ili jednostavnije po meni overflow box (kao hang on filter se kaci), tako da nema nikakvog busenja ili zasecanja. Moze se napraviti i od stakla i od plastike. Npr od stakla - http://www.akvarijum.org/forum.....23168.html
Scream089
Akvarista

PorukaPoslao: Pet Jan 05, 2018 2:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo mi je skroz okej tako da mogu sada da razmisljam o sump filteru.Koliko shvatam bitno je izvuci vazduh iz komore overflow kutije i celu je napuniti vodom kad se postavi na akvarijum da bi moglo da vuce vodu iz akvarijuma?A prelivna cev u prelivnoj kutiji da bude izdignuta a opet niza od nivoa vode da bi sve bilo bezbedno.Ako je tako onda sam se odlucio ako nije tako ispravi me 🙂
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister ili pregradni sa zazorima markovic000000 Filteri i pumpe 6 Ned Sep 01, 2019 10:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crno staklo za filter markovic000000 Filteri i pumpe 8 Čet Avg 01, 2019 2:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka saveti u vezi mog corner filtera axentije Filteri i pumpe 11 Sre Jul 17, 2019 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazduh u kanister filteru HORUS Filteri i pumpe 6 Pon Jul 08, 2019 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel filter + Eheim grejač m.vlacina Ponuda 0 Pon Jun 10, 2019 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker