----------------------------------- Scream089 Čet Jan 04, 2018 8:26 pm Diy kanister filter saveti... ----------------------------------- Drugari spremam akvarijum za ciklide tacnije Altispinose za sada mi je na akvarijumu hang on ali za njih bi stavio nesto jace sa vecim protokom i sa vecom bioloskom filtracijom.Posto na postolju za akvarijum nemam mesta za spoljni prelivni,jedina solucija mi je ostala da to bude kanister filter koji bi isao ispod akvarijuma. S obzirom da imam stari frizider za plazu koji se zatvara sa kopcama i dihtuje odlicno palo mi je na pamet da napravim sam kanister filter.Posto imam vec atman potopnu pumpu za vodu izbusio bih rupe za dovod i odvod vode a pumpa bi bila skroz u dnu filtera i izbacivala vodu nazad u akvarijum.Razdvojio bih naravno pumpu od filtracionih slojeva da je ne zapuse i stavio ventile na ulaz i izlaz da olaksam skidanje i pranje filtera. Ukoliko neko ima neki savet kako bolje da uradim ili zasto da to uopste ne uradim voleo bih da saslusam jer uopste nemam iskustva u kanister filterima (da sam koristio ili posedovao neki).Ukoliko filter ispadne kako sam zamislio slikacu sve da se oduzimza pomoc i savete. :wink: