----------------------------------- midnight Sub Mar 17, 2018 2:52 pm ----------------------------------- da probam redom (ono sto znam) 1. talasna duzina boje> - royal blue 450nm ~ 455nm - blue 460-470 odnosno pokrivaju razlicit deo spektra sunceve svetlosti. 2. raznim bojama led dioda pokusavamo da kompletiramo kompletan spektar sunceve svetlosti, tj to bi bio jedan deo u kojem pokusavamo da simuliramo uslove u prirodi tj moru. dobar deo korala se hrani fotosintezom a za to im treba sunceva svetlost. 3. ovde mislim da ne bih znao da dam konkretan odgovor. kod mene je odnos 2 royal : 1 CW : 1 Blue + 5 ledova (UV,crvena,zelena,zuta) 4. kocka 40x40x40, rasveta 36x3w i u najsvetlijem delu dana rasveta radi u proseku na 35% snage (rasveta je pravljena namerno da bude dosta jaca da bih je mogao koristiti i na vecem akvarijumu) 5. osnovna uloga kontrolera je da simulira svitanje-podne-sumrak (opet nas pokusaj da maksimalno koliko je moguce simuliramo uslove u prirodi) 6. eto za pocetak ovoliko, javice se iskusniji pa ce biti jos komentara,