----------------------------------- Milan.B Sub Mar 17, 2018 4:39 pm ----------------------------------- @midnight 1. Da, jasno mi je to, pitanje se odnosilo kada se koristi blue a kada royal blue... Da li neki vise odgovara koralima ili je jednostavno na oko lepsi na primer RB od blue... 2. i 5. Da li se situacija svitanje / zalazak postize samo dimovanjem svih dioda istim intezitetom ili se pravi druga boja ujutru / uvece (lupam, svitanje je na primer bela na 5%, plava na 10%, uv na 20% dok je u podne sve na na primer 30%......) Hvala! :) @Peku Razumeo sam sve oko toga koja dioda i zasto, odnos dioda, itd... Izbegao bih te kineske E27 i E14 jer bih voleo da simuliram svitanje / zalazak a tu nemam mogucnost dimovanja po bojama... E sad, da se vratimo na DIY varijantu... Imam malu nejasnocu... Kazes ako hocu kineske, da uzmem 2-3 od 15W... To je 30-45 vati... A pre toga spominjes DIY varijantu od 3 grupacije 2RB, 1CW... Ako je jedna dioda 3W onda imamo tri grupacije od 9 vati sto je 27 vati i jos dodamo jednu UV i dolazimo opet do 30W ali necemo voziti na 100% zbog pregorevanja i zagrevanja tako da je to ispod 30W a u kineskoj varijanti bi islo do 45W... Znam da mi niko ne moze dati "e mora biti toliko vati i tacka" ali okrivno ispod koliko ne smem ici i preko koliko ne smem ici? Planirao sam da za hladnjak koristim kuler od procesora (ili vise njih, na primer 3 - za svaku grupaciju po jedan), da li ti deluje kao izvodljivo?