Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY OvERFLOW Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sto nisam bio siguran da busim zadnje taklo akvarijuma odlucio sam se za DIY Overflow , Staklorezac mi isekao staklo po meri i krenuo sa ljepljenjem.
Image
Image
Image
Odradio da usisni deo bude zaronjen 7 cm u odu da bi sprecio ulazak mehura u vodeni most.
Image
Inace ova cevka je skracena zato sto nije moga da se uspostavi normalan protok.
Image
Overfow za sada sljaka dobro ali mora jos da se doradi na njemu , morace jos jedna sigurnosna prelivna cev , a ova glavna za odliv mora jos da se spusti dole, tako da bude bar 5 cm potopljena vodom i da se dobije necujni sistem .
Image
Image
Jos jedna veoma bitna stvar je da na glavnoj cevi za odliv mora da bude ventil kojim se podize nivo vode u overflowu , taj ventil tek treba da ugradim.
Image
Bitno je takodje da owerflov bude pokriven neime ili premezan izunutra crnim silikonom zato sto se ubrzo jave alge i prave pometnju .
Image
I na kraju pogled iz Akvarijuma , WEIR sam napravio od stare plastike i bitno je da veliku povrsinu pokriva da se ne zacepi .
U slucaju da stuja nestane voda iz AQ ne moze da istece napolje zato sto je ogranicena visinom overflowa, ili ako bi zakazao overflow odradjeno je tako da u AQ ima mesta za jos 15 litra vode koliko ima u zadnjoj komori sumpa.
[align=left]


Image
Uskoro jos slika zad ga zavrsim do kraja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 4:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 2:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si ovo odradio, ali busenje ima mnogo prednosti u odnosu na ovaj sistem. Najveca prednost je to sto se u slucaju nestanka struje protok sam od sebe obnovi a u ovom slucaju se sifon prekida i moze da dodje do prelivanja aq kad pumpa ponovo pocne sa radom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 2:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema edit, cak i ako si tacno izracunao, opet nije idealno resenje jer ce ti onda pumpa izdahnuti ako za nekih par sati ne primetis da je sva voda u aq a komora prazna.
Busenje stakla uopste nije toliko problematicno a resava sve ove probleme. Jedino sto ne moze da se radi na formiranom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Da pojasnim moj sistem , owerflov ima istu ulogu kao i prelivne cevi za spoljasnji filter, ako bi te cevi presusile i ostale bez vode iste su mogucnosti i za Owerflov, sto znaci da moze stuja da nestaje koliko oces nivo vode u oweflovu je nezavisan od AQ.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sada sam isprobavao i gasenje struje, i prekid oweflova i odlivanje u sump i sve je 200% sigurno .
Nestane struje, mali deo vode se odlije u sump, kad dodje struja pumpica nasatavi da gura vodu u AQ i prelije owerflov i nastavi da otice voda u sump .
Image
Glavna razlika kod busenog stakla je sto nema vodeni most, ali princip isti .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Jan 29, 2018 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristis li viber ? Trebalo bi mi jos tehnickih pojedinosti vezanih za ovaj tvoj sistem jer planiram uskoro da dodam sump a ne busi mi se staklo jer bi morao sve da izbacim iz akvarijuma .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Overflow box doctor Uradi Sam (DIY) 13 Pet Apr 17, 2020 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Overflow pri prestanku struje tigar Filteri i pumpe 1 Sre Sep 18, 2019 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka overflow box tigar Arhiva Malih Oglasa 4 Pet Okt 06, 2017 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Overflow box od stakla nzivkovic Uradi Sam (DIY) 9 Pet Mar 18, 2016 11:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY Overflow - zanimljiv video japamija Uradi Sam (DIY) 0 Sub Sep 15, 2012 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License