Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY prihrana biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2011 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Velika je verovatnoća da ćeš sa tom jačinom osvetljenja, nakon prihrane, imati eksploziju algi.
Budi oprezan sa tom prihranom, i kao što kaže Blue, bolje je krenuti sa minimalnim količinama prilikom prihrane. Tu važi ono zlatno pravilo: "manje je više". Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2011 1:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2011 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Velika je verovatnoća da ćeš sa tom jačinom osvetljenja, nakon prihrane, imati eksploziju algi.
Budi oprezan sa tom prihranom, i kao što kaže Blue, bolje je krenuti sa minimalnim količinama prilikom prihrane. Tu važi ono zlatno pravilo: "manje je više". Wink

videcemo sta ce na kraju biti. prikupljam informacije da bi imao mogucnosti za manevar kada se odlucim na potez da ubacujem prihranu za biljke u akvarijum.
steta sto ne moze na fotografijama da se vidi razlika kada je ukljucena neonka od 18w koja ide duz akvarijuma i kada se doda jos 100 i kusur wati svetla stedljivim sijalicama.
mnogo vise ide u etar a mali deo u akvarijum ali dobro. trenutno mi je bilo ovo jedino resenje. postavljanje neonek mora da ceka....
uglavnom sam rezimirao sve.
-da krenem sa manjim dozama
-da pratim razvoj biljaka i algi
-da ubacujem CO2
-da svetlo smanjim
za sada sto vidim je da mahovini ova situacija prija da Limnophila sesiliflora-i ne zute listovi tako brzo tj brze raste i da Heteranthera zosterifolia krece da buja.... brine me hemianthus micranthemoides, uvijaju joj se listovi. slicno kao listu jabuke koga napadnu vaske. uz to malo zuti.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2011 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvijanje listova(pa i stabla) možebiti uzrokovano nedostatkom CO2.
Napravi DIY drop-checker, nije komplikovano, i meri koncentraciju CO2.

Evo slike jednog DIY drop-checker-a napravljenog od staklene epruvete od PH testa.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2011 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

morram sad da iscitam o drop-checker-u Very Happy
sta sve necu da naucim....
veliko hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2011 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pretposlednjoj poruci si napravio dobar rezime, ocigledno je vreme da pocnes da ga sprovodis u delo. Smile
Mogao bi da napravis jednu frontalnu fotografiju akvarijuma sa ukljucenim svim svetlima, cisto da steknemo neku predstavu koliko je to jako, obzirom da mnogo zavisi od rasporeda, (ne)postojanja reflektujucih povrsina, visine,... Ako vec nisi, baci pogled na grafik u ovoj temi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2011 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
U pretposlednjoj poruci si napravio dobar rezime, ocigledno je vreme da pocnes da ga sprovodis u delo. Smile
Mogao bi da napravis jednu frontalnu fotografiju akvarijuma sa ukljucenim svim svetlima, cisto da steknemo neku predstavu koliko je to jako, obzirom da mnogo zavisi od rasporeda, (ne)postojanja reflektujucih povrsina, visine,... Ako vec nisi, baci pogled na grafik u ovoj temi.


apsolutno mi je jasno ono sto je opisano u temi o uticaju reflektujuce povrsine.
moj akvarijum je trenutno bez haube jer razmisljam kakvu da napravim....
sto se tice frontalnog izgleda akvarijum evo fotografija:
ImageImageImage
s leva na desno:
prva fotografija je fotka da radi samo neonka.
na drugoj pored neonke od 18w radi jedna od 40w a na rtecoj krajnje desno fotografiji radi neonka od 18w jedna stedljiva od 40 jedna od 35 i jedna stedljiva od 26w...
samo da kazem da razlika kada se gleda postoji ali je problem da se to pokaze kamerom aparata tj trenutno telefona.
jedna sijalica od 40w ne radi. ubedise me kinezi kada sam ih kupovao da su ispravne. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krenuo sam sa prihranom biljaka.
gvozdje ubacujem 3ppm
makro elemente ubacujem u kolicini od:
NO3 5.5ppm
PO4 0.4ppm
K 5.8ppm
Mg0.4
nisam zadovoljan kako izgleda Limnophila sesiliflora.
do pola je zelena a donja polovina je zuta.
Heteranthera zosterifolia se oporavlja
Bacopa caroliniana ima braonkasto zuto po obodu lista
Bacopa monnieri nema problema
hemianthus micranthemoides mislim da nema problema (vizuelno)
Hygrophila polysperma sunset oporavila se kako sam pojacao svetlo
Rotala rotundifolia mislim da se oporavlja sa pojacanjem svetla
evo i neka fotografija:
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta si na kraju uradio sa rasvetom?
CO2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Sta si na kraju uradio sa rasvetom?
CO2?

trenutno radi neonka od 18w i jedna stedljiva sijalica od 40w. radile su dve od 40w do skoro ali sam jednu skinuo a dve ugasio.
sto se tice CO2 jos uvek nisam ubacio. ne znam da li ima veze CO2 sa zutim listovima ali mislim da nije problem sa rastom novih listova vec da se odrze zelenim....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Intenzivna prihrana i nizak nivo CO2 ne idu ruku pod ruku. Da bi biljke imale ikakve koristi od toga sto dodajes, potrebno je da se prvenstveno zadovolje dva uslova, a to su odgovarajuca kolicina CO2 i svetla.
Koliko cesto dodajes ove kolicine koje si naveo? Fe 3ppm - preterao si ga k'o zmaj... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Intenzivna prihrana i nizak nivo CO2 ne idu ruku pod ruku. Da bi biljke imale ikakve koristi od toga sto dodajes, potrebno je da se prvenstveno zadovolje dva uslova, a to su odgovarajuca kolicina CO2 i svetla.
Koliko cesto dodajes ove kolicine koje si naveo? Fe 3ppm - preterao si ga k'o zmaj... Smile


0.3ppm greska hahah koji sam ja.....

ponedeljkom, sredom i petkom po 3ml makroelemenata,
utorkom, cetvrtkom i subotom dodajem po 3 ml mikroelemenata.

Nedeljom menjam deo vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci jedna doza je NO3 5.5ppm, PO4 0.4ppm, K 5.8ppm?
Toliko dodajes svaki drugi dan ili je to ukupno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Znaci jedna doza je NO3 5.5ppm, PO4 0.4ppm, K 5.8ppm?
Toliko dodajes svaki drugi dan ili je to ukupno?

ukupno. krenuo sam sa manjim dozama pa sam mislio da povecavam.
trenutno sam na 9 mililitara planiram da povecam na 20mililitara nedeljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i sve u svemu ja ne dobih odgovor za svoju travu u akvarijumu.
da li sam pitao nesto sto nisam trebao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 21, 2011 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidis da samo nas dvojica ucestvujemo u temi, a ja sam bio privremeno nedostupan. Smile
Podsetio me koje je bilo pitanje, nisam bas najbolje razumeo prethodni post?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License