Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY prihrana biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2011 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Vidis da samo nas dvojica ucestvujemo u temi, a ja sam bio privremeno nedostupan. Smile
Podsetio me koje je bilo pitanje, nisam bas najbolje razumeo prethodni post?


vidim vidim sve sljihtare, nece da pomognu a kad im treba onda ... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Laughing Laughing Razz Razz Razz
trenutno kako sam rekao ubavujem NO3 5.5ppm, PO4 0.4ppm, K 5.8ppm nedeljno 3x nedeljno a da ukupan zbir da NO3 5.5ppm, PO4 0.4ppm, K 5.8ppm.
gvodje ubacujem 0.3ppm
da li da povecavam jos malo ili da cekam reakciju biljaka. ovo je druga nedelja kako vrsim prihranu. svetlo je dve stedljive od 40wati 6500 k i jedna obicna neonka od 18w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2011 1:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2011 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je situacija sa CO2 ista kao u prethodnim postovima, nemoj da povecavas. Ako odlucis da pojacas rasvetu, opet obavezno razmisli o CO2, a onda mozes i da povecas doze 2x, recimo, pa da pratis situaciju.
I ne zaboravi na redovne zamene dela vode. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2011 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Ako je situacija sa CO2 ista kao u prethodnim postovima, nemoj da povecavas. Ako odlucis da pojacas rasvetu, opet obavezno razmisli o CO2, a onda mozes i da povecas doze 2x, recimo, pa da pratis situaciju.
I ne zaboravi na redovne zamene dela vode. Smile


Razumem druze generale!
voda se menja jednom nedeljno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Apr 23, 2011 2:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li su se počele buditi male zelene alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2011 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Da li su se počele buditi male zelene alge?

zanimljivo pitanje. algi uopste nema tj nije ih bilo dok nisam u jednom trenutku uradio sledece.
3 dana sam bio sa 4x40w + jedna neonka od 18w..... i pojavile su se tackaste celene alge ali par tackica je bilo an jednom mestu. ono sto sam primetio da se u kombinaciji 2x40wati stedljivih + 18 wati neonka alge ne pojavljuju. jos je mozda rano da pricam o tome ali deceniju i vise imam akvarijum i znam kako sam ranije skidao a kako sada. veci mi je problem zuckasta boja koja ce se nadam se resiti i letece bube u filter medijumu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2011 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O kakvim letećim bubama je reč, ima li neka slika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2011 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vec sam pitao u jednoj temi... a na filter sundjeru su se pojavile .... neke bube.. plivaju po vodi daleko od toga da lete Smile nego tek skoci sa sidjera pa ide po vodi. crnkaste neke bube, probao da ih fotografisem ali ne mogu. ne znam o cemu se radi i zasto se pojavljuju... sve sto sam stavio u akvarijum je sundjer perlon vata i keramicke kuglice....
neko rece da su to "male boginje" akvarijuma
ne razumem o cemu se radi.....
sad kada sam menjao vodu i kada sam usisavao sundjer i dolio novu isplivase iz rupica....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2011 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš li da skiciraš ili bar da opišeš tu životinjicu, koliko ima nogu, veličina?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 25, 2011 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Možeš li da skiciraš ili bar da opišeš tu životinjicu, koliko ima nogu, veličina?

slikanjem ne vredi.
evo nesto sam pokusao da snimim
[youtube:e614c62722]http://www.youtube.com/v/hkNf_byKZNA[/youtube:e614c62722]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Apr 25, 2011 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, to nisu baš male bube. A i dosta su brze. Confused

Da li ih ribice jedu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 25, 2011 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Hm, to nisu baš male bube. A i dosta su brze. Confused

Da li ih ribice jedu?


davao ih nekim gupama.... ove sitnije i hoce da ih pojedu a vece ribe nisam primetio da su nesto zainteresovane....
nemojte mi samo reci da sam jedini kod koga su se pojavile ovakve bube Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Surprised Surprised Surprised Surprised
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Apr 25, 2011 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj ribice na post, pa će možda početi da meze te bube. Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Apr 25, 2011 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo teksta na engleskom ... a ima negde i na nasem forumu o tim istim " bubama " ... http://www.mypalhs.com/forums/.....hp?t=72839 ... i da , otisli ste u totalni offffff
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
slobabob
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 267
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 27, 2011 3:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve sto je of napravi novu temu i prebaci tamo. nemoguce je da niko sa foruma u filteru nema bube...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio sam neku prihranu za biljke (nije neka, ali nzm da li smem da kazem koja). bocica je 10ml sto ide na 50l jednom nedeljno. sastav je EDTA (nzm sta je), MnCl2,MgCl2,borna kiselina,sulphuric acid. da li je dobar sastav, tj. da li mislite da ce pomoci biljkama? (primetio sam da mi malo bolje raste amazoac)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License