Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 DIY Reflektor i Amatura za T5 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Apr 05, 2017 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E voako, posto vidim da niko nije opisao ceo proces, morao sam sam da ga odradim i evidentiram Smile
Reflektori su za T5 duzine 850-900 mm.
Potrebno je :
1 - Alu lajsna " L" profil 20 mm sirine
2 - Acetatni silikon
3 - Ogledalo ( u ovom slucaju 815mmx40mm i 815mmx45mm )
4 - Busilica ( 4mm burgija za metal )
5 - Brusilica ( 1mm tanka ploca za aluminijum )
6 - Odgovajuci srafcici i Matice
7 - Drzac kablova.
korak -1 alu lajsnu isecite na zeljenu duzinu
Image

korak -2 krajeve zasecite i ispravite , posle toga izbuste 4mm rupice za dalju montazu u haubi .
Image
Image
Image

korak - 3 Sve to ponovo premerite i postavite staklo i drzace da bi znali gde cete ih pricvrsiti
Image
Image

korak - 4 Zasrafite drzac neonki za Alu lajsnu
Image
Image

korak -5 Sve to lepo operete i prebriste alhoholom
Image

korak - 6 unutrasnji deo lasne namzete silikonom, dovoljna je i jedna linija i tu dobro ispritiskate staklo i zalepite, prvo od 45mm pa preko njega 40mm
Image
Image

To be continued ...
Povezivanje sa balastom i postavka u haubu ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 05, 2017 8:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 05, 2017 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljiva ideja sa ogledalima. Lepo resenje. Nesto slicno na mnogo manjoj velicini, sa ogledalima, pokusao sam ranije ali imao sam problem sa isparavanjima jer se ogledalo "prljalo". Resi nekako ovaj deo koji te ceka.
Inace, rad i pedatnost cista 10-ka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povremeno radim sa silikonom i brusalicom tako da mi taj rad nije stran, oko struje neznam ama bas nista jedino ako sema nije nacrtana, a videcu vremenom za isparavanja ce nadjem neko resenje, ako nista jedom mesecno brisanje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sub Apr 08, 2017 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Part #02
-Stara rasveta 5xt8 18w
Image
-Prvo sam nasao odgovarajuće kablove , srecom svi su bili razlicite boje ( stari kabal od interfona )
Image
Image
-Posle toga precizno povezivanje Ballasta sa Cevima , za to je dobro razlicite boje kablova, da ne dodje do Agresije Smile i naravno da se isporba da li sve funkvionise .
Image
Image
-Naravno zasrafio reflektore za haubu i balast sklonio od vlage i isparenja, cisto reda radi .
Image
Image
Image
Ukupno ima 3x21w 1850 Lm = 63w 5550 Lm , oko 28Lm po Litru vode , razlika u odnosu na T8 je skoro dupla , prakticno drugi AQ , biljke su pre perlale samo gornjih 10 cm, sada primecujem skoro da listovi na dnu izbacuju mehurice .
Image
T8-90w
Image
T5-63w
Image
Image
inace sve ovo me je izaslo oko 20€ sto mislim da je prihvatljivo , mada balast je polovan i placen je znatno nize nego nov .
Naravno sada sam vise nego ubedjen da je formula za svetlo Lm/Litar a ne vise W/Litar .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Reflektor laik92 Rasveta 7 Sub Feb 03, 2018 5:26 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Led reflektor Infinity Rasveta 9 Ned Okt 22, 2017 6:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Led reflektor problem aleksandar922 Rasveta 4 Ned Avg 14, 2016 11:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura, reflektor, sijalice, prigus... UrosBGD Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Mar 31, 2016 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati MH reflektor Zhorz Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Sep 21, 2014 6:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License