----------------------------------- Zupljanin Sub Mar 31, 2018 2:19 am Dobio sam akvarijum ----------------------------------- Pozdrav svima, kao sto sam vec rekao u temi upoznavanje, dobio sam akvarijum od brata. Akvarijum ke od 120 l i u njemu trenutno ima 8 ksifo (6 crvenih i 2 srebrna+ 14 malih, jer mi se srebrna zenka danas okotila), 5 molly, 5 neonki, 1koridoras, i oko 15 guppy ribica. Osvetljenje je led traka koja radi na 24 V duzine 1m cold white koju napaja univerzalni punjac za lap-top podesive jacine struje od 12-24 V, pa tako mogu da podrsavam jacinu svetla. Za filtraciju su zaduzeni hang-on filter protoka 600 l/h i obican krovni prelivni filter. Od hrane imam: 1. Nicolaqua pets proteinska hrana crna 2. Nicolaqua pets tetra mix 3. Nicolaqua pets larva komarca 4. Granu red karotinska hrana U akvarijumu su takodje i neke biljke kojima ja ne znam naziv, ali znam da nema nikakve podloge i dodataka za iste. Zanima me da li je za biljke dovoljno osvetljenje ta jedna led traka iako svetli vrhunski, i da li je dovoljno to sto su biljke zasadjene samo u podlogu(pesak)? Dosta sam stvari procitao na forumu, ali me muci to osvetljenje, jer sam ipak video da mnogi nisu zadovoljni led osvetljenjem iako mi izgleda poprilicno jako u mom akvarijumu. Dimenzije akvarijuma su 100x40x40 Uhapred hvala. Pozdrav. :D