----------------------------------- laky_kg Sub Dec 31, 2016 6:13 pm Domaci proizvod ----------------------------------- Interesuje me da li je neko probao domace proizvode tj lisnatu hranu domacih proizvodjaca? Vidim da ima nekoliko varijanti po povoljnim cenama, pa me zanima koja je razila u odnosu na recimo Vipan, TetraMin, T.Diskus, sitna za mladj i slicno.... ----------------------------------- Anboy Sub Dec 31, 2016 7:28 pm ----------------------------------- Laki iskreno ne mogu ni da se porede po sastavu i kvalitetu! Ako imas druge opcije nemoj je kupovati. ----------------------------------- laky_kg Sub Dec 31, 2016 7:56 pm ----------------------------------- Uglavnom koristim Tropical u zadnje vreme, nego pitam posto su bas jeftine... ----------------------------------- Iga Sub Dec 31, 2016 11:19 pm ----------------------------------- Koliko para, toliko muzike, uvek bilo... ----------------------------------- laky_kg Sub Dec 31, 2016 11:52 pm ----------------------------------- @Iga, nije bas tako...Da izvadis Tubifex nista ne kosta, a najkvalitetnija je hrana :) Nesto mi se malci zivorotki muce sa Tropicalom, malo je tvrdja...Vipan deru, al bih neku jacu hranu. Gledam neko vece pakovanje, praskasto a da opet ne bude ni preterano skupo...:D Moze i da se samelje 1.Kvalitet/2.Cena... ----------------------------------- Serene Sky Pon Jan 02, 2017 9:14 am ----------------------------------- Ja sam koristio u 2 navrata neku domacu sto se pakuje u mala zuta pakovanja. U pitanju je hrana za biljojede. Katastrofa je posle 2 3 hranjenja pojavile bi mi se alge po biljkama a nisam je ni cak puno bacio. Tubifeks, dafije, kiklopse ako ne mozes da uhvatis zive bolje i ne koristi. ----------------------------------- oldwolf Pon Jan 02, 2017 9:39 am ----------------------------------- Nepravilna ishrana pravi velike probleme - kao i kod nas ljudi. U biljnom akvarijumu baciš li hrane ona se raziđe na sve strane, neki od stanovnika često ostanu gladni. Ako su tu i plutajuće biljke ,zlo i naopako. Videh kod jednog akvariste kako je to rešio (mrzi me da idem kod čoveka i to slikam). Evo kako. Od pravougaone činije porodičnog sladoleda izrezan prsten (1,5cm - gornji deo), to je opasano tananim stiropolom i pluta na površini (plastika 0,5cm je u vodi).U taj prostor nežno stavlja hranu i ona pluta po površini, sve ribe se navikle i dođu tu na obrok, pa čak i coriji. Meni se učinilo zanimljivo, ne rasipa se hrana na sve strane a sve pojedeno. Neko će biti protiv ali cilj je postignut a izbegnuti problemi. :) :) :)