Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dropsy ili nesto drugo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Po svemu sudeci ukazuje da je black molly zarazena. Budljaveljave oci, promene boje skrga i nakostresenost. Izdvojena je u poseban akvarijum odmah kada sam primetio promene. U akvarijum trenutno imam 10 tak maticnih zenki molija, anci i koridoras. Sve ribice su maticne i duze su kod mene. Za sada ne pokazuju nikakve promene. Zabrinut sam i potrebna mi je pomoc kako da preventivno delujem na ostatak ribica i ukoliko je moguce da pomognem oboleloj moliki. Hvala i pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 5:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da nije skotna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefans ::
da nije skotna?


Mozda i jeste..medjutim i zarazena. Promene su uocljive stim da nmg odmah da unacim slike posto moram da ih secem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je dropsy 100%, u tom stadijumu kad se tako nakostreši je neizlečiv bar iz mog iskustva.
Što se tiče ostatka održavaj vodu čistom,redovno održavaj akvarijum i ako vidiš prve simptome reaguj brže jer kad dođe u ovaj stadijum ne može da se leči.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova bolest označava da riba ima neku tečnost unutrašnju (u svojoj šupljini ili tkivu).Može da bude od
bakterijske infekcije ili parazitske, a najčešće dođe do disfunkcije ili nefunkcionalnosti jetre.
Bolest može dakle da bude zarazna ali i nemora bezuslovno tako da bude.Svakako ribu u karantin
stavi da sprečiš daljnje širenje na druge jedinke (ako je prenosno). Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2018 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
Ova bolest označava da riba ima neku tečnost unutrašnju (u svojoj šupljini ili tkivu).Može da bude od
bakterijske infekcije ili parazitske, a najčešće dođe do disfunkcije ili nefunkcionalnosti jetre.
Bolest može dakle da bude zarazna ali i nemora bezuslovno tako da bude.Svakako ribu u karantin
stavi da sprečiš daljnje širenje na druge jedinke (ako je prenosno). Poz.


Da se nadovezem na sputnika. Slatka voda je dosta teska po životninje. Život u moru zahteva dosta manje potrošene energije nego život u slatkoj vodi. U "slatkoj vodi" životinje su konstantno izložene "pritisku" vode da probije u organizam(ako te interesuje pročitaj osmoregulaciju). U vodi koja ima loše parametre po odredjenu vrstu jednostavno dodje monenat kada organizam više ne može da se izbori i izbaci tu vodu. Prvo stradaju bubrezi i jetra potom i ostali organi. Pretvore se bukvalno u kašu. Uglavnom je voda uzrok dropsija. Naravno nije svaki organizam isto gradjen, neki se bez problema nose sa vodom za koje ih evolucija nije predodredila.

Teško da joj ima spasa, tako se može mučiti danima, budi čovek skrati joj muke(npr kesu sa ribom u zamrzivač, čekić...). Ako nemaš snage da je lišiš muka premesti je u neku teglu, kantu da tamo umre. Ne dopusti da umre u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 14, 2018 2:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari,

Prvo da se zahvalim svima na odgovorima..Ribica je bila odvojena celi dan i na kraju je počelo da joj izlazi kroz analni otvor deo organa, .. skratio sam joj muke. Samo se nadam da ovo vreme koje je bila u akvarijumu gde su ostale matične ribe neće uticati na njih.
Moli ribice držim već 7-8 godina od 10 koliko se bavim ovim hobijem i do sada se nisam susretao sa ovom bolesću iako sam čitao o njoj. Do sada jedino što mi se desilo kod njih je bilo oštećenje peraja i pojava sluzi na telu koju sam uspešno rešavao dodavanjem prvo soli nejodirane( i dan danas je koristim kod molika) a nakon toga sam davao eritromicin ( mama mi je u medicini i on mi je poznat lek pošto se koristi kod infekcija kože). Uspešno sam se nosio sa ovim vidom infekcija. Što se tiče uslova, vodu održavam redovno, dva puta u nedelji manje izmene, retko kad mi se dešava uginuće. trenutno imam 10 akvarijuma. Zbog posla nekad se desi da ne stignem u jednoj nedelji da promeni vodu, možda jedanput mesecno kada putujem. Tada dodajem FMM radi preventive i ribama to godi Smile. PS desilo se pre neku noć da je stuja nestala na 4-5 sati, od 20h-00h i grejači su stali..ribice su bile ok nakon toga iako je bilo oscilacija pošto samo trenutno prostoju gde su mi akvarijumi ne grejem.
Ukoliko neko ima ideju radi preventve kako pojačati imunitet ribicama, otvoren sam za predloge. Inače, povremenom radi boljeg mresta i imuniteta ribice hranim zivim hranom ( enhitreje i blood worms - kad se ima para : )). Malce hranim micro crvima, grindal i smrznutim ciklopima. Sera vipan uz malo terinog diskus granulata mi je negde standard. Takođe podrazumeva se povrće koje molike obozavaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 14, 2018 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

IVANRO ::
Ovo je dropsy 100%, u tom stadijumu kad se tako nakostreši je neizlečiv bar iz mog iskustva.
Što se tiče ostatka održavaj vodu čistom,redovno održavaj akvarijum i ako vidiš prve simptome reaguj brže jer kad dođe u ovaj stadijum ne može da se leči.


Hvala puno. Suština je što riba nije pokazavala nikakve znake sve dok nisam primetio promenu boje na telu, sutra dan je počela da se siri neprirodno i odmah sam je izdvojio u karantin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License