Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Drvo u aq. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao kupio sam neko drvo pre nekoliko dana i potopio sam ga u vodu. Slikacu ga danas pa cu okaciti. Interesuje me da li je mogice upste da ono popije vodu i ustane na dnu bez pritiskivanja necim. Moj otac kaze da to nije moguce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 4:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Velika, ali velika verovatnoca postoji da nikada ne potone Very Happy samo od sebe. Imas temu o obradi i iskuvavanju "drveta" za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nikouro, citao sam. Nisam shvatio da li ce takva obrada dovesti do toga i ako nece kako da ga pricvrstim osim zatrpavanjem necim. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosad koliko sam ukapirao iz licnog iskustva ( a i iz tudjeg iskustva ), termicki se drvo najbolje potapa. Premestanjem drveta iz vrele vode u hladnu, drvo pada na dno. E sad, nekome uspe iz prve , nekome iz cetvrtog puta .... sve zavisi od toga koliko je drvo suvo, ali obavezno tone .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti puno, danas krecem sa termickom obradom pa cu vas obavestavati kako ide
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd da te podsetim ( nece skoditi ) :
Drvo malo prosusi u rerni ( nemoj da ti pregori ili da ti se zapali ), par minuta na 100 stepeni. U loncu sipaj vrelu vodu kako bi lakse i brze voda provrila. Tokom prvog kuvanja baci jednu saku soli i u toj vodi neka vri barem sat vremena. Iz vrele vode drvo potopi u hladnu vodu i ostavi ga u toj vodi 10-15 min. Ako ne potone, pripremi opet vrucu vodu pa opet na iskuvavanje ( stim sto ovaj put nemoras da stavljas so. So moze biti bilo koja ), i opet iz vrele u hladnu. Mozda potone iz prvog puta , mozda iiz drugog, mozda .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga drvo pre pecenja
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep komad panja.lepo ga sredi i bice prelep aq.Mozes na njega staviti i malo mahovine.Pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobitina
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2011
Poruke: 162
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, planiram da stavim mahovinu kada bude gotov
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2011 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantan i lep ... Jedva cekam da vidim panj u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li neko poklanja drvo za akvarijum? doca989 Na poklon 1 Ned Dec 26, 2021 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drvo mi je oboilo vodu u akvarijumu Uros1999 Početak u akvaristici 8 Pet Dec 07, 2018 5:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubie za redmoor ili mangro drvo Tiger barb Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Feb 12, 2016 12:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mangrovo i sunken drvo za filter Twister Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Feb 09, 2016 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drvo, granje, panj aldyn Biljke 12 Uto Okt 06, 2015 2:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License