----------------------------------- Baia Pon Jun 17, 2019 11:02 pm ----------------------------------- Pretpostavljam da je razlog propadanja presadjivanje, biljke se jos nisu oporavile a alge su samo posledica pojave viska hranjivih materija u vodi koje su biljke ranije usvajale a sada usled loseg stanja ne mogu u potpunosti da iskoriste. Predlog za oporavak je da nastavis sa velikim izmenama vode , mozda podeljenim u dva puta nedeljno. Kada ocenis da su biljke zrele za trimovanje, iseci ih i ocekujem da ce novi izdanci biti nalik onima od ranije....ako se to ne desi onda ti se podloga zestoko ispostila a bas sumnjam da je to tako rapidno moglo da se desi. Ne znam sta da kazem za djubrenje, saveti na netu su da se nastavi ili cak pojaca djubrenje kako bi biljkama bilo sve dostupno....ja nikako ne uspevam da svarim taj pristup narocito ako iams biljke koje boluju i ne mogu u punom kapacitetu da usvajaju hranjive materije....ja bih na tvom mestu upolovacio djubrenje a preventivno dodavao taj algicid po uputstvu.... U svakom slucaju javljaj kako si prosao, nadam se da ces oporaviti to brzo!