----------------------------------- markovu Sre Apr 30, 2014 9:20 am ----------------------------------- Popaj hvala na odgovoru i komentarima. Što se tiče postavke ona je stara neka 2-3 meseca mada još uvek dosta čačkam i nikako da se smirim što se tiče rasporeda biljaka, stena itd...:)Nadam se da ću uskoro završiti i biti zadovoljan onim čime raspolažem. Hranljivu podlogu nemam (tj. imam samo određenu količinu osmokota u podlozi za koji iskreno i ne znam da li nešto znači pošto nemam nekog iskustva pa da mogu da uporedim). Ono što trenutno stavljam od đubriva jeste: Easy carbo svaki dan po 2ml kao što si i rekao Sera florena oko 2-3ml dnevno (planiram da uzmem profito pošto ga svi hvale) Makroelemente se još ne usuđujem da krenem da stavljam pošto ne znam koji bi način doziranja mogao da primenim. Mislio sam npr. Nitro da stavljam svaki drugi dan po 1-2ml i fosfo svaki drugi po 2-3ml? Mislim da bih na ovaj način krenuo sa nekim minimalnim dozama pa bih kasnije možda i video kako se odražava na biljke. Hteo bih da napomenem da mi se pojavila uglavnom na valisneriji crna čupava alga koja je do sada u nekim granicama normale. Generalno valisnerija mi pravi problem u akvarijumu pošto kada je ne bih skraćivao i vadio iz podloge njene nove izdanke mislim da bi mi za dva- tri meseca ugušila akvarijum.