Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Easy-Life ffm Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pr.Skiner ::
A sta je sa EasyCarbo i ProFito?
Mislim da ih uzmem, pa da cujem misljenja o njima.


To ti je nista za moj pojam,carbo kao unistava alge pa jbt za svaku algu postoji uzrocnik nadji ga i resio si problem,zato je strpljenje bitno u akvaristici.Nebojsa je lepo rekao sve sto mozes sam da muckaj tako i radi jer je jeftinije i potpuno isto,mozda cak i bolje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 12:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 22, 2010 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pr.Skiner ::
A sta je sa EasyCarbo i ProFito?
Mislim da ih uzmem, pa da cujem misljenja o njima.


EasyCarbo - specifican proizvod koji bi trebalo biljkama da posluzi kao dodatni izvor ugljenika (osnovni je svakako CO2), koji neki dizu u nebo, a neki karakterisu kao 'beskorisnu otrovcinu'. Cesto se koristi i kao selektivni algicid, sto mu nikako nije namena prema navodima proizvodjaca.

ProFito - odlican skup mikroelemenata sa dodatkom kalijuma, ali opet isti problem kao i sa svim slicnim proizvodima - cena, odnosno isplativost. Za one koji imaju manje kolicine bilja, odnosno manje akvarijume i ne zele da sami muckaju i racunaju, svakako odlican izbor. Na primer, za moj akvarijum bi bila preporucena doza 2-3ml dnevno, ali, obzirom na kolicinu i vrste bilja, realna potreba je 10ml dnevno. To znaci da bi mi pakovanje od 500ml koje kosta 10-15 eura trajalo oko 2 meseca. Kada se to izracuna za godinu dana, trebalo bi mi 60-90 Eura samo za mikroelemente! Lele, pa odakle, a gde je sve ostalo... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hydra
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2010
Poruke: 23
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cisto da dodam: Easy-Life ffm je odlican preparat!!

Posle njega mi dodje da malo popijem vode iz akvarijuma Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
el_stupido
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2010
Poruke: 238
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koristim preparate easy life-a , preporucujem ih svima koji imaju biljne akvarijume kao i kod setupa novih postavki
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Maj 05, 2010 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od kad koristim Profito, biljke su mi poludele! Zaista je odlican...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nikola 1970




Registrovan: 06 Maj 2010
Poruke: 1
Lokacija: Osijek

PorukaPoslao: Čet Maj 06, 2010 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ja ga koristim pri svakoj izmjni vode i zamene je odlićan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazarcanecorso
Akvarista



Registrovan: 29 Apr 2010
Poruke: 111
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jun 07, 2010 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nije bilo kosmodiska ovo slatko ne bi bilo na stolu Smile))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 07, 2010 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lazarcanecorso ::
Da nije bilo kosmodiska ovo slatko ne bi bilo na stolu Smile))


ovu reklamu treba naplatiti Confused Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LothlorienBg
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2010
Poruke: 137
Lokacija: Beograd - Dorcol

PorukaPoslao: Ned Okt 03, 2010 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li iko ima iskustva sa Easy Start-om? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Nov 07, 2010 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantno objasnjenje za ffm, da li postoji nesto slicno i za easycarbo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakabandit
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Jun 2013
Poruke: 4
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Procitao sam vase postove i vidim da je situacija ista kao i na svakom drugom forumu, neki za, neki protiv i tako ce uvek biti...

Moje licno iskustvo da je delotvorno sto se tice bistre vode. Ne znam kako ste mogli da testirate da ffm izbistri vec bistru vodu, posto je vec takva ne moze biti bistrija Smile

Ja sam ostavio akvarijum jedno 20 dana bez filtera i sa konstantno upaljenim svetlom. Voda je malo potamnela, pojavile su se alge na staklu i liscu zasadjenih biljaka. Ribice su bile u redu bez ikakvih fleka i nekih vidnih bolesti i ako nije bilo filtera. Posle tih 20tak dana dodao sam spoljasnji filter, poskidao alge sa stakla, i sipao propisanu kolicinu FFM-a u tako mutnu vodu. Posle jedno 8 sati voda je postala skroz bistra i cista. Ribice su zive i zdrave i sada je sve ponovo u redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A nema veze sto si dodao spoljnji filter nego je ffm sve zasluzan ? Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro si primetio Smile
Koliko sam shvatio jedna od milion uloga ffm-a Smile je da koaguliše sitnije nečistoće u krupnije i da ih na taj način filter lakše odstrani. Za stres, sluzokožu i slično ne znam, probao sam ribicama da pokažem one psiho slike al ne vredi dok se ne izbistri voda, ništa ne vide Smile
Ja ga sipam kad recimo potkrešem biljke, usisam dno, operem filter, otprilike jednom mesečno. Ne mogu da kažem da koristi, ne mogu da ne koristi. Iskreno mislim da dobro formiran filter je jedino bitan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakabandit
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Jun 2013
Poruke: 4
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
A nema veze sto si dodao spoljnji filter nego je ffm sve zasluzan ? Razz


Nema, voda je i dalje bila mutna nekako braon, zuta, ne puno ali se moglo primetiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakabandit
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Jun 2013
Poruke: 4
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi smo vrlo interesantan narod, uvek gledamo da nadjemo samo neku losu stranu, retko ko ce da podrzi nesto. Ne teram nikog da koristi FFM, ja sam izneo moje iskustvo, a vi ako vam ne valja i mislite da nema nikakvog efekta ne morate da koristite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Outstanding Ńasual Dating - Real-life... sanjdjordj Ribe 0 Čet Mar 07, 2024 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prime Ńasual Dating Real-life Girls goran012 Ribe 0 Sre Feb 21, 2024 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy carbo bio Blue Hemija 1 Sub Dec 19, 2020 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License