Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Easy-Life ffm Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ga koristio i mogu reci da nema nikakve razlike. Jedino sta cini definitivnu razliku je dobro sredjen filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 3:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bakabandit ::
Pozdrav svima,

Procitao sam vase postove i vidim da je situacija ista kao i na svakom drugom forumu, neki za, neki protiv i tako ce uvek biti...

Moje licno iskustvo da je delotvorno sto se tice bistre vode. Ne znam kako ste mogli da testirate da ffm izbistri vec bistru vodu, posto je vec takva ne moze biti bistrija Smile

Ja sam ostavio akvarijum jedno 20 dana bez filtera i sa konstantno upaljenim svetlom. Voda je malo potamnela, pojavile su se alge na staklu i liscu zasadjenih biljaka. Ribice su bile u redu bez ikakvih fleka i nekih vidnih bolesti i ako nije bilo filtera. Posle tih 20tak dana dodao sam spoljasnji filter, poskidao alge sa stakla, i sipao propisanu kolicinu FFM-a u tako mutnu vodu. Posle jedno 8 sati voda je postala skroz bistra i cista. Ribice su zive i zdrave i sada je sve ponovo u redu.

A sto si 20 dana ostavio ribe bez filtracije da se pate u svojim g.... do guse, nikom nista! greska
Takvima treba zabraniti zakonom da se bave akvaristikom!
Upamtite, ovo vazi za sve koji se premisljaju oko ove teme. Ne postoji cudotvorna vodica, koju kad ubacis u akvarijum ne treba da pipas nista oko odrzavanja, da se ne lazemo. Mogu da pomognu u odredjenim situacijama, ali da zamene redovno odrzavanje- NEMA SANSE!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja ga niti hvalim niti kudim, samo iznosim moje mišljenje. Tako da batali to što smo intersantan narod, lepše se uklapaš u tu priču kao što je Jovica primetio.
Koristiću ga dok ga ne potrošim i više neću, uzeo sam ga jer sam negde pročitao da efikasno ukloni žučkastu nijansu iz vode (mopani panj koji imam ako se ne varam) i činjenica je da ne uklanja.
Da si prosuo aktivni ugalj u akvarijum bez filtracije posle dvadeset dana imao bi bistru vodu i bez filtera, da ne pričam o denitratnoj smoli. Vitamine i slično imaš u svakoj boljoj hrani, uklanjanje hlornih jedinjenja i metala imaš u akvatanu i akvasejfu koji su jeftiniji.
O ffm-u imaš i naučnih tekstova, i uglavnom radi ono što sam spomenuo, koagulišu se sitne čestice oko njega i filter lakše otkloni. Odavno sam čitao, malo proguglaj, neka zemlja vulkanskog porekla ili slično, sad da ne bude da pričam napamet, radio sam u prehrambenoj industriji i koristio te stvari iz samo jednog razloga da koaguliše nečistoće u krupnije čestice i time olakša rad filtera, a radi se o velikim i kontinualnim protocima ali najbitnija stavka je upravo filter.
Takođe svi ti ffm-ovi se brzo zasite i zaguše i ostaju u filteru, tj. vreme za koje im je aktivna površina u funkciji je veoma kratko i nakon toga ničemu ne doprinose.
Niko nikom ne brani da koristi šta mu se sviđa, meni je lično pametnije da kupim akvatan ili akvasejf i da imam kulturan filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bakabandit
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 02 Jun 2013
Poruke: 4
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::

A sto si 20 dana ostavio ribe bez filtracije da se pate u svojim g.... do guse, nikom nista! greska
Takvima treba zabraniti zakonom da se bave akvaristikom!


Decko ne pali se!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantno, koristim ffm i imam utisak da je voda nekako bistrija, cistija posle dodavanja, ne dodajem ga svaki put kad menjam vodu , mozda svaki drugi put. Uglavnom moj glas ide za ffm. Mene interesuje, kada si dodao spoljasnji filter tj kada si ga ukljucio posle koliko vremena si dodao ffm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2013 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bakabandit:


Jovica ti je rekao ono sto je neko svakako trebalo da ti kaze. Ja sam zgranuta kakav si ti eksperiment izveo, verovatno da proveris ffm ili granice izdrzljivosti tvojih sirotih 'ljubimaca'. Bez filtera 20dana, a ono sto je mene jos vise sokiralo je non-stop upaljeno svetlo!! Odakle ti ta bolesna ideja? Malo razmisli zasto uopste imas te ribe. Videla bih tebe da te neko stavi pod svetlo 20 dana i da ne mozes ni da spavas, a da je pritom sve vreme zatvoren prozor i da nemas svoj WC. Otprilike tako je i njima bilo. To sto nema znakova bolesti i sl je puka sreca, ali samo te ribe znaju kroz sta su prosle.

A druga stvar, jako vazna - Jovica je jedan od najljubaznijih, najnormalnijih, najdobronamernijih clanova ovog foruma, nije prirodno niti dopustivo da ti sa svoje 4 napisane poruke do sada (od kojih je ova jedna koju treba izbrisati da se neko slucajno ne ugleda na tebe) na takav nacin obracas Jovici. Pokazi malo postovanja i spusti loptu.


Sto se tice ffm-a koristim ga pri zameni vode jer je ovde voda uzasna sa cesme, mada zivim za dan kad necu dodavati nista od hemije u aq. Ne moze bez truda, promene vode, redovne higijene nista naravno, mada se ocigledno mnogi ljudi uzdaju u njega i zloupotrebljavaju. Na bocici mu pise da i sidu leci, ali ipak treba ostati razuman i obavljati rutinske stvari u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2013 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Banditenn! bangbang smeh
Batali koleginice, da zna nesto, ne bi to radio! To je ono sto i mene pogadja, koliko si ti truda ulozila da sve bude u redu, pa si dozivela haos! Ali zelim mu sve najbolje, a i sirotim ribama, one jadne nisu krive sto su u njegovom akvarijumu! Pa neka sam ja najveca paljevina, ali ima raznih "ljudi"! zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2013 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ja imam osecaj da on nesto zna, zato me ovo i frapiralo - ko da je placenik ffm-a pa radi eksperiment i propagira kako ne mora nista da se radi i po 20 dana, sam ocepaj sa ffm-om!

A znas da ne trpim da se tako sa tobom prica, zna se ko je ovde ko Wink


Da ne offiramo skroz, samo da dodam: deco, ne pokusavajte ono gore citirano kod kuce!! Poslusajte Jovicu! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 04, 2013 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da je tako, bitno je da neko ko tek ulazi u pricu sa akvaristikom, ne stekne pogresan utisak da postoji cudesna vodica, eliksir, koji sipas pa ne mora da se odrzava akvarijum. nono
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene i dalje interesuje koliko dugo je filter radio pre nego je sipan ffm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Jun 05, 2013 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahaha kaplarm to ti je pametno - ajde da iscrpimo sve mogucnosti ffm-a kad je vec on odradio eksperiment, pa da ga vise niko nikad ne ponovi a mi da imamo info. realno.

mada se jezim kad se setim sta je uradio svejedno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koristim ffm pri zameni dela vode a vodu menjam na 7-10dana i tako vec skoro godinu dana. Kod mene se akvarijum izbistri za 1h i voda bude kristalno cista a ribice zivahne tako da moj glas ide za ffm. Sto se tice filtera on mora da postoji da bi pokupio fizicke necistoce iz akvarijuma i smanjio hemijske necistoce pomocu korisnih bakterija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK covek se iskljucio iz ove teme, moje neko misljenje je da bi za 8 sati i filter odradio posao. Zato me interesuje koliko je dugo filter radio pre sipanja FFM a. Ako je vec hteo da isproba krajnje mogucnosti FFMa onda nije ni trebao da ukljuci filter, ovako nisam bas siguran da je sam preparat zasluzan za bistru vodu , mislim da je filter veoma zasluzan u ovoj situaciji. Ali opet nije morao sve ovako da uradi, jednostavno napunis kantu sa vodom ili neki prazan aq. ostavis ga blizu izvora svetlosti i posle 20 dana voda bi bila kao da je iz mordora, onda ubacis ffm i cekas. Ribe srecne i zdrave a eksperiment uspeo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ffm nije pomogao kada sam se borio sa zamucenjem vode i cvetanjem algi...Problem sam resio tek par nedelja kasnije kada sam pojacao pumpu tj cirkulaciju kroz filetr.

Sto se ovakvih raspravki tice...i ja sam jednom imao konflikt sa jovicom ali su admini brzo reagovali i sve lepo obrisali. mozda je to dobar obrazac jer je glupo da opterecuje temu koja je po meni vrlo bitna za pocetnike i sve one koji se razmisljaju da potrose novac na ovaj preparat. Ovim ne pokusavam da kazem da Jovica nije u pravu, naprotiv!!! ali odgovor je formulisao tako da neminovno mora da iznervira onoga kome je namenjen. Taj deo smatram nekorektnim sa njegove strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj preparat nisam koristio, ali što se tiče filtera i izbistravanja vode moje skromno iskustvo je da je HS filter nenadmašan.
Znam da smaram sa HS-om ali tako je. Posle usisavanja i dolivanja vode, kada se svašta digne sa dna, ovaj filter ubedljivo najbrže pokupi te sitne čestice. Da napomenem da u akvarijumima koristim i prelivni i hang-on i još neke verzije sunđer filtera i da je ovo poređenje opravdano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Outstanding Ńasual Dating - Real-life... sanjdjordj Ribe 0 Čet Mar 07, 2024 11:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prime Ńasual Dating Real-life Girls goran012 Ribe 0 Sre Feb 21, 2024 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy life Profito i EasyCarbo nacin k... golff Hemija 4 Pon Sep 20, 2021 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy carbo bio Blue Hemija 1 Sub Dec 19, 2020 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License